Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023r.

 1.  Po Mszach świętych będzie można nabyć „Kronikę Polaków” Macieja Miechowity  w cenie promocyjnej 100 zł. Książkę można nabyć w przedsionku bazyliki, tam również można otrzymać autograf ks. Michała Cichonia, który przetłumaczył dzieło naszego rodaka. Można również nabyć książkę „ Maciej  z Miechowa”, która przybliża  postać Miechowity oraz Kronikę Polaków. Ofiara dobrowolna na pokrycie kosztów druku.

 2. Kolejne spotkanie uczestników Kursu Przedmałżeńskiego dzisiaj w domu parafialnym o g.19.00.  

 3. W poniedziałek o g.19.00 zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie grupy młodzieżowej do domu parafialnego.

 4. Jak co roku Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Święty Krzyż, wyjazd odbędzie się 15 września o g.17.40, zapisy w zakrystii lub kancelarii, koszt 40 zł.

 5. Pielgrzymka  Margaretek do Ibramowic, odbędzie się piątek 15 września o g.19.00, zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 6. W  środę z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie Mszy Świętej o g.18.00. Zapraszamy na g.19.00 na Mszę Świętą o MB Fatimskiej. Po Mszy Świętej różaniec i procesja fatimska. Nowenna 15 min przed Msz św.

 7. Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie scholi „Jeruzalem” w środę o godz. 16:30

 8. W czwartek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu  w naszej Parafii w kościele w Siedliskach uroczystość odpustowa. Zapraszamy wszystkich parafian. O g.17.00 z Bazyliki wyruszy  procesja z relikwiami Krzyża Świętego, a o g.18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył  ks. Daniel Zadorski.

 9. W  piątek,  z racji wspomnienia Matki Bożej Bolesnej  o g 18.00 w kaplicy szpitalnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci  na którą zaprasza ks. Kapelan  Stanisław Latosiński.

 10. Serdecznie zapraszamy rodziców na obowiązkowe spotkanie organizacyjne przed Komunią św. dzieci do Bazyliki w piątek 15 września o g.19.00

 11. Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości Patriotycznych „Gryf” oraz Muzeum Ziemi Miechowskiej 17 września o g.11.30 zapraszają na Mszę św. z okazji 84 rocznicy napaści Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę. Będziemy się modlić za żołnierzy polski poległych w Obronie Ojczyzny i walczących o odzyskanie niepodległości, a także w intencji Ojczyzny o pokój i pojednanie oraz pomyślność wszystkich Polaków. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na dalsze uroczystości przy Pomniku Orła Białego na miechowskim rynku.

 12. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 7 października w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie, zapisy w zakrystii lub kancelarii, koszt 30 zł.

 13. Parafia w Czaplach Wielkich zaprasza na 500-lecie Istnienia Kościoła Parafialnego i koronację obrazu Matki Bożej Bolesnej 16 września. Szczegóły na plakacie.

 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+Andrzej Mróz       l.73   Miechów

+ Antoni Lejtman   l.80   Miechów