Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021r.

  1. Jutro z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie Mszy Świętej o g.18.00. Zapraszamy na g.19.00 na Mszę Świętą o MB Fatimskiej. Po Mszy św. różaniec i procesja fatimska.
  2. We wtorek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w naszej Parafii w kościele w Siedliskach uroczystość odpustowa. Zapraszamy wszystkich parafian. O g.17.00 z Bazyliki wyruszy  procesja z relikwiami Krzyża Świętego, a o g.18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. kan. Marceli Frączek – ojciec duchowny Seminarium Duchownego w Kielcach
  3. 15 września w środę w święto MB Bolesnej Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. o g.18.00 do kaplicy szpitalnej.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. Z racji 82r. napaści na Polskę przez Związek Radziecki i Niemcy, Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości Patriotycznych ,,Gryf” w Miechowie, zaprasza w piątek 17 września na Mszę Świętą o g.18.00 w intencji naszej Ojczyzny, o pokój na świecie i w Polsce, oraz za wszystkich walczących o odzyskanie wolności i tych, którzy zostali zamordowani. Po Mszy św. przejście pod pomnik „Orła Białego”.
  6. Akcja Katolicka zaprasza chętnych na wyjazd na czuwanie na Święty Krzyż, które odbędzie się z 17/18 września. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej z wpłatą 40zł. Wyjazd o g. 17.00 przy głównej bramie.
  7. 29 września rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzą państwo Robert i Katarzyna z Krakowa. Będzie to osiem cotygodniowych spotkań rekolekcyjnych w kościele, pogłębiających naszą wiarę i relację z Panem Bogiem. Serdecznie zapraszamy.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.