Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023r.

 1.  Kolejne spotkanie uczestników Kursu Przedmałżeńskiego dzisiaj w domu parafialnym o g.19.00.
 2. Jutro – w poniedziałek po wieczornej Mszy Św. młodzież zaprasza na adoracje Najswietszego Sakramentu wraz ze św. Stanisławem Kostka, patronem młodzieży i ministrantów.
 3. Od jutra rozpoczynamy zapisy uczniów klas siódmych do przygotowania na przyjęcie Sakramentu Bierzmowania w 2024 roku. Zapisy będą dostępne na stronie internetowej naszej parafii w specjalnym formularzu i potrwają do końca września.
 4. Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie scholi „Jeruzalem” w środę o godz. 16:30
 5. W czwartek 21 września zapraszamy na Mszę Świętą o g.18.00 z racji imienin ks. Mateusza. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu na którą zaprasza wspólnota „Odnowa w Duchu Świętym”.
 6. W następną niedzielę o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 7. W przyszłą niedzielę 24  września zapraszamy Pielgrzymów grupy Biało-Pomarańczowej, Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczniemy Mszą świętą o 16.30 w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie, następnie dalsza część spotkania w ogrodach przy Bazylice. Zapraszamy również pielgrzymów Duchowych i tych wszystkich, którym pielgrzymowanie bliskie jest sercu.
 8. W sobotę 30 września wyruszamy kolejny raz na pielgrzymi szlak do Matki Bożej do Zielenic. Wyjście z Bazyliki o g.8.00  powrót ok 14.00. Zapraszamy serdecznie. Więcej informacji na stronie parafialnej.
 9. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 7 października w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie, zapisy w zakrystii lub kancelarii, koszt 30 zł.
 10.  Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie w dniach  23-24 września 2023 pod hasłem „ Świętość w codzienności”. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+  Eugeniusz Miś             l.67   Miechów
+  Dorota Dymek             l.74  Kraków
+  Jerzy Sztomberski       l.85  Miechów
+  Bogusław Grządziel     l.65  Miechów