Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022r.

 1. Dziś nasza Parafia  włącza się  w  ogólnopolską  fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,  której  celem  jest  wsparcie  i udzielenie  materialnej  pomocy  uzdolnionym  dzieciom i młodzieży, pochodzącym z biednych  Przed  Bazyliką kwestują Miechowscy Harcerze zbierając do  skarbonek  datki  pieniężne na  ten  cel, a z racji Dnia Papieskiego Akcja Katolicka rozprowadza kremówki papieskie przy głównym wyjściu z kościoła.
 2. Muzeum Ziemi Miechowskiej zaprasza do obejrzenia prac malarskich w ramach realizacji projektu pn. „Wernisaż Wrażliwy”. Prace można podziwiać do końca roku.
 3. We wtorek 18 października przypada święto Św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia. kapelan i dyrekcja szpitala św. Anny w Miechowie zapraszają na Mszę Świętą na g.13.30 do kaplicy szpitalnej w intencji pracowników i chorych o Bł. Boże i potrzebne łaski. Natomiast w Bazylice o g.18.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji pracowników Poczty Polskiej
 4. W środę o g.17.00 próba scholki dziecięcej w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 5. Miechowskie Towarzystwo 1163 Roku zaprasza swoich członków na Mszę Świętą w kaplicy Grobu Bożego, która odbędzie się 20 października, w czwartek o g.16.30.
 6. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W sobotę, 22 października o godzinie 19.00 w Bazylice odbędzie się koncert zatytułowany „Sacrum po góralsku”. Zabrzmi muzyka organowa, góralska oraz fragmenty „Filozofii po góralsku” autorstwa ks. prof. Józefa Tischnera. Na organach grał będzie Marek Stefański z Krakowa, wystąpi także Kapela Góralska Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem, a teksty literackie zaprezentuje znany  aktor Piotr Cyrwus. Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy 
 8. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako misyjną. Ofiary w tym dniu zebrane na tacę będą przeznaczone na misje.
 9. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii z ofiarą jak w zeszłym roku. Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, przekazując je do księży.
 10. Hospicjum w Miechowie zaprasza na bezpłatny kurs opieki nad chorym w domu. Szkolenie odbędzie się 26 października od g.14.00 w Sali konferencyjnej placówki. Więcej informacji na stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i kalendarzy rolniczych.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia,

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 
+ Stanisław Słota l.92 – Miechów