Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021r.

 1. Małżeństwa, które chciałyby należeć do Kościoła Domowego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o g.19.00 w domu parafialnym.
 2. Jutro 18 października oddamy cześć św. Łukaszowi, Ewangeliście, który jest Patronem Pracowników Służby Zdrowia. Ks. kapelan Stanisław Latosiński zaprasza do kaplicy szpitalnej tego dnia na g.13.30 na Mszę św. dla uczczenia Patrona i zawierzenia Mu tych trudnych spraw lecznictwa w Polsce i w naszym szpitalu miechowskim.
 3. Jutro o g.18.00 w Bazylice będzie sprawowana Msza Święta w intencji pracowników Poczty Polskiej, a na g.19.00 zapraszamy na Mszę Świętą dla mężczyzn.
 4. Miechowskie Towarzystwo 1163 Roku zaprasza swoich członków na Mszę Świętą w kaplicy Grobu Bożego, która odbędzie się 20 października, w środę o g.17.00. Po Mszy zebranie generalne w Muzeum Ziemi Miechowskiej. (Wejście od ul. Warszawskiej). Z uwagi na omówienie spraw organizacyjnych bardzo prosimy o niezawodne przybycie.
  Podpisał
  przewodniczący Zarządu Towarzystwa
  Włodzimierz Barczyński
 5. W środę o g.19.00 w Bazylice kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.
 6. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako misyjną. Ofiary w tym dniu zebrane na tacę będą przeznaczone na misje.
 8. Za tydzień w niedzielę o g.19.00 Chór naszej Bazyliki zaprasza na koncert pieśni maryjnych.
 9. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii z ofiarą jak w zeszłym roku. Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, przekazując je do księży.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy rolniczych i ściennych. Prasa od dzisiaj jest do nabycia przy głównym wyjściu z Bazyliki.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.