Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła – 19.09.2021r.

 1. We wtorek 21 września zapraszamy na Mszę Świętą o g.18.00 z racji imienin ks. Mateusza.
 2. W czwartek 23 września o g.18.45 w Bazylice spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich komunijnych.
 3. W sobotę 25 września planujemy pielgrzymkę do Zielenic. Rozpoczęcie o g. 8.00 w Bazylice. Zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 5. W poniedziałek 27 września w miechowskim hospicjum od g.16.00 odbędzie się szkolenie dla wolontariuszy. Zainteresowani mogą zgłaszać się poprzez kontakt telefoniczny i mailowy. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej hospicjum.
 6. 29 września rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzą państwo Robert i Katarzyna z Krakowa. Będzie to osiem cotygodniowych spotkań rekolekcyjnych w kościele, pogłębiających naszą wiarę i relację z Panem Bogiem. Serdecznie zapraszamy.
 7. 2 października w sobotę organizujemy pielgrzymkę do Bazyliki Katedralnej w Kielcach na zjazd KŻR. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii z wpłatą 30zł. Wyjazd o g.8.00 przy bramie głównej.
 8. Orkiestra Dęta „Sygnał” ogłasza nabór na sezon 2021/2022. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o g.18.00 w remizie OSP, przy ul. Sienkiewicza – naprzeciw Małego Rynku. Organizatorzy zapewniają bezpłatną naukę gry na instrumentach dętych, blaszanych, drewnianych i perkusyjnych.
 9. Po Mszach Świętych na krużgankach zbierane będą podpisy popierające obywatelski projekt ustawy przywracającej tzw. emerytury stażowe, w którym kobiety po przepracowaniu 35lat, a mężczyźni 40 lat bez względu na wiek będą mogli przejść na emeryturę.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.