Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023r.

1.     Przez cały miesiąc październik nabożeństwo różańcowe sprawowane jest codziennie o g.17.15, w każdy piątek i niedzielę o g.17.30. Dzisiaj o g.17.30 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy, którą poprowadzą Koła Żywego Różańca. Zapraszamy.

2.     Parafialna intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na miesiąc październik: Za młodzież przystępującą do sakramentu bierzmowania, o błogosławione owoce przyjęcia tego sakramentu.

3.     Zapraszamy dzisiaj o godz. 18:00 na mszę św. i koncert jubileuszowy Chóru naszej Bazyliki z okazji 30-lecia istnienia. Po koncercie można będzie nabyć najnowszą płytę chóru: „Chwalcie Pana”.

4.     Hospicjum w Miechowie zaprasza na bezpłatne szkolenie wstępne dla wolontariuszy, które odbędzie się 3 października o g.16.00. Szczegóły na stronie internetowej hospicjum.

5.     W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W te dni msza św. rano tylko o godz. 6:30. W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g.6.15 i po południu od g.17.00. Po porannych i wieczornych Mszach Świętych adoracja.

6.     W I piątek wieczorną adorację poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. Zapraszamy.

7.     Do chorych z posługą sakramentalną w Pierwszą sobotę kapłani udadzą się od g.9.00.

8.     W dniach 6-7 października odbędzie się Miechowski Festiwal Książki w Hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. W ramach festiwalu krótki wykład wygłosi między innymi
ks. Michał Cichoń na temat tłumaczenia dzieła Macieja Miechowity „Kronika Polaków”. Szczegóły na plakatach.

9.     Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 7 października w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Zapisy potrwają do środy włącznie. Wyjazd w sobotę o godzinie 8.15 spod Bazyliki.

10. Burmistrz Gminy i Miasta Miechów oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zapraszają w dniu 7 października (sobota) na Przesłuchania taneczno-wokalne do kapeli: Zespół Pieśni i Tańca „Miechowiacy”, które odbędą się w obiekcie krytej pływalni – sala fitness (1 piętro) od godziny 10:00 do 13:00. Szczegółowe na stronie internetowej Centrum Kultury oraz Gminy.

11. Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Krakowa – Łagiewnik w sobotę 14 Października. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+Anna Cieślińska;        l.99, Kielce

+Józef Kieroński;          l. 81, Szczepanowice

+Teresa Nowosad;        l.75, Miechów

+Józefa Kmita (k);        l. 93, Miechów

+Marianna Stefańska; l. 89, Miechów

+Beata Plewniak,          l. 55; Kraków