Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 03.10.2021r.

 1. W ramach festiwalu „Jesień organowa” w naszej Bazylice odbędą się koncerty, dziś 3 października o g.19.00 i koncert finałowy 10 października o g.19.00. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki organowej. Więcej szczegółów na plakacie.
 2. Przez cały miesiąc październik nabożeństwo różańcowe sprawowane jest codziennie o g.17.15, w każdy piątek i niedzielę o g.17.30. Zapraszamy.
 3. We wtorek 5 października o g.17.00, we wspomnienie bł. Bartolo Longo młodzież klas 8 przez posługę bpa Andrzeja Kalety przyjmie sakrament bierzmowania. W tym dniu nabożeństwo różańcowe będzie sprawowane rano o g. 7.30
 4. W środę o g.19.00 w Bazylice kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Jeśli ktoś chciałby jeszcze dołączyć to może to uczynić. Zapraszamy.
 5. Od dzisiaj są możliwe zapisy kandydatów klas 7 do sakramentu bierzmowania na 2022r.
  W tym roku zapisy będą odbywać się drogą elektroniczną, a formularz dostępny jest na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 października. W piątek zapraszamy na spotkanie wszystkich kandydatów wraz z rodzicami do Bazyliki na g.19.00
 6. W sobotę od g.9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 7. W następną niedzielę nasza  Parafia  włączy się  w  ogólnopolską  fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której  celem  jest  wsparcie  i udzielenie  materialnej  pomocy  uzdolnionym  dzieciom i  młodzieży, pochodzącym z biednych  Tego  dnia  przed  Bazyliką  będą  kwestować Miechowscy Harcerze zbierając  do  skarbonek  datki  pieniężne na  ten  cel.
 8. Dyrekcja SP nr 1 i LO w Miechowie zapraszają na rodzinny bieg charytatywny 10 października w g.10.00 – 13.00, z którego dochód przeznaczony będzie na Hospicjum w Miechowie. Więcej informacji na plakatach.
 9. Małżeństwa, które chciałyby należeć do Kościoła Domowego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 17 października o g.19.00 w domu parafialnym.
 10. Intencje mszalne na 2022 rok będzie można rezerwować od jutra od g.8.00, natomiast
  w pozostałe dni tygodnia w godzinach urzędowania kancelarii. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedziele zamawiać tylko dwie intencje, a pozostałe w tygodniu. Prośbę kierujemy z uwagi na dużą ilość osób, które również chciałyby zamówić intencje mszalne na niedzielę. Prosimy o zrozumienie, ponieważ pewne terminy są zajęte intencjami mszalnymi z racji wydarzeń parafialnych, diecezjalnych i patriotycznych.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii oraz kalendarzy rolniczych i ściennych.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia