Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023r.

  1. W piątek zapraszamy na g.19.00 na Mszę św. o MB Fatimskiej  i ostatnie już w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Różaniec w tym dniu dla dzieci bez zmian o g.17.15.
  1. W sobotę 14 października pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Łagiewnik, wyjazd o godz. 8.00
  1. W następną niedzielę  nasza  Parafia  włączy się  w  ogólnopolską  fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której  celem  jest  wsparcie  i udzielenie  materialnej  pomocy  uzdolnionym  dzieciom i  młodzieży, pochodzącym z biednych  rodzin. Tego  dnia  przed  Bazyliką  będą  kwestować Miechowscy Harcerze zbierając  do  skarbonek  datki  pieniężne na  ten  cel. Dziękujemy za okazaną pomoc.
  1. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne, którymi będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą, możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii z ofiarą jak w zeszłym roku. Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, przekazując je do księży.
  1. Ks. Mateusz organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 17-23 lutego 2024r. (ferie zimowe). Więcej informacji i zapisy bezpośrednio u ks. Mateusza.
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a w tym tygodniu szczególnie Nauczycielom i pracownikom Oświaty z racji Dnia Edukacji Narodowej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+Maria Stano, l. 92, Kraków

+Mieczysław Bielecki, l. 93, Miechów

+Leokadia Winczewska, l. 95, Miechów

+Andrzej Kobylec, l. 53, Biskupice

+Małgorzata Włodarczyk, l. 65, Miechów

+Łukasz Włodarczyk, l.41, Miechów

+Henryka (k) Szuster, l. 86, Miechów