Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 09.10.2022r.

 1. W ramach festiwalu „Jesień organowa” w naszej Bazylice odbędzie się dzisiaj koncert o g.14.00. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki organowej.
 2. Spotkania wspólnoty „Marana tha” odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 3. W czwartek zapraszamy na g.19.00 na Mszę św. o MB Fatimskiej i ostatnie już w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Różaniec w tym dniu dla dzieci bez zmian o g.17.15.
 4. W sobotę będzie diecezjalna pielgrzymka kapłanów do naszej Bazyliki.
 5. W następną niedzielę nasza  Parafia  włączy się  w  ogólnopolską  fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której  celem  jest  wsparcie  i udzielenie  materialnej  pomocy  uzdolnionym  dzieciom i  młodzieży, pochodzącym z biednych  Tego  dnia  przed  Bazyliką  będą  kwestować Miechowscy Harcerze zbierając  do  skarbonek  datki  pieniężne na  ten  cel, a z racji Dnia Papieskiego Akcja Katolicka będzie sprzedawać kremówki papieskie przy głównym wyjściu z kościoła.
 6. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii z ofiarą jak w zeszłym roku. Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, przekazując je do księży.
 7. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 35zł.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a w tym tygodniu szczególnie Nauczycielom i pracownikom Oświaty z racji Dnia Edukacji Narodowej.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  + ks. Andrzej Boksiński l.97 – Miechów
  + Ryszarda l.81 i Mieczysław l.83 Olkuśnik – Miechów
  + Andrzej Rebes l.56 – Miechów