Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 23.10.2022r.

 1. W środę o g.10.00 w Bazylice odbędzie się spotkanie i Msza Święta dla kapelanów szpitalnych naszej diecezji pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego.
 2. W piątek po wieczornej Mszy Świętej w domu parafialnym spotkanie formacyjne Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W następną niedzielę o g.15.00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych członków Stowarzyszenia Miłośników Odnowy Zabytków, za Parafian i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Po Mszy Świętej zostanie poświęcony pomnik nagrobny z 1849r.
 4. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego Siostry Benedyktynki będą rozprowadzać płyty z koncertu „Serca w Sercu” i zbierać ofiary na misje – zwłaszcza za domy dziecka prowadzone przez siostry w Ekwadorze, Kenii, Brazylii i w Ukrainie. Zachęcamy do wsparcia dzieła misyjnego Sióstr. Natomiast o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 5. Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków informuje, że tradycyjna kwesta z okazji Wszystkich Świętych odbędzie się na cmentarzu parafialnym w dniach: 30 października (niedziela) i 1 listopada w g. od 8.00 do 17.00. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej akcji. Za każdy ofiarny gest Stowarzyszenie składa serdeczne Bóg zapłać.
 6. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą niedzielną Mszą Świętą, jak również jednorazowe, możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii.
 7. Hospicjum w Miechowie zaprasza na bezpłatny kurs opieki nad chorym w domu. Szkolenie odbędzie się 26 października od g.14.00 w Sali konferencyjnej placówki.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i kalendarzy rolniczych.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Krystyna Krzykawska
  l.98 – Falniów
  + Maria Filus l.74 – Miechów