Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2022r.

 1. Dziś po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym. Natomiast o g.19.00 zapraszamy na „Zaduszki poetyckie” w wykonaniu uczniów SP nr 1 w Miechowie.
  W dniu dzisiejszym możemy złożyć do puszek dobrowolne ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym na chrześcijan w Ukrainie.
 2. kapelan Stanisław Latosiński zaprasza w poniedziałek na g.11.00 na Mszę Święta do kaplicy szpitalnej w int. zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 3. W piątek będziemy obchodzić 104 rocznicę odzyskania przez  Polskę  Niepodległości.  Niech ta modlitwa będzie naszym dziękczynieniem składanym Bogu i ludziom za dar wolności i  niepodległości. Zapraszamy na Mszę Świętą za Ojczyznę o g.11.30. Biskup Kielecki Jan Piotrowski udzielił na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości pokarmów mięsnych.
 4. Możemy zamawiać wypominki u księży w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy także, aby wszelkie pomyłki w wypominkach  zgłaszać na bieżąco do księży.
 5. Ksiądz Rektor WSD w Kielcach zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych na rzecz naszego Kieleckiego Seminarium, które stanowią dużą pomoc w jego funkcjonowaniu. Prosimy o pomoc Sołtysów. Dary możemy składać w jednym
  z wyznaczonych garaży do 19 listopada.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii dzień seminaryjny. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach. Tego dnia po Mszy Świętej o g.13.00 zapraszamy na koncert Chóru Kameralnego „Krystynopol” z Czerwonogrodzkiego Domu Ludowego z Ukrainy.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i kalendarzy.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Wincentyna Książek l.78 – Miechów
  + Tomasz Głownia l.41 – Miechów
  + Maria Ziemnicka l.74 – Kraków