Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła – 07.11.2021r.

 1. Dziś po Mszy Św. o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
 2. Zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą na g.18.00, której będzie przewodniczył bp Jan Piotrowski z racji jubileuszu 25r. nadania tytułu Bazyliki naszego kościoła.
 3. W czwartek obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez  Polskę  Niepodległości.  Niech ta modlitwa będzie naszym dziękczynieniem składanym Bogu i ludziom za dar wolności i  niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę o g.11.30.
 4. W sobotę w Bazylice o g.12.30 będzie modlitwa wypominek za wszystkich zmarłych
  w ostatnim roku w Hospicjum, a o g.13.00 Msza Święta. Zapraszamy.
 5. Możemy zamawiać wypominki u księży w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy także, aby wszelkie pomyłki w wypominkach  zgłaszać na bieżąco do księży.
 6. Ksiądz Rektor WSD w Kielcach zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych na rzecz naszego Kieleckiego Seminarium, które stanowią dużą pomoc w jego funkcjonowaniu. Prosimy o pomoc Sołtysów. Dary możemy składać w jednym z wyznaczonych garaży do 20 listopada.
 7. Zapraszamy młodzież na ŚDM w wymiarze diecezjalnym. Spotkanie odbędzie się 20 listopada w kieleckiej katedrze. Więcej informacji na stronie diecezjalnej, zapisy online do 10 listopada.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc Kościołowi w Libanie.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w głównym wejściu bazyliki oraz kalendarzy misyjnych w zakrystii.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia