Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2023

 1. W dniu dzisiejszym możemy złożyć do puszek dobrowolne ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym na pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 2. W przyszłą sobotę w Bazylice o g.14.30 będzie modlitwa za zmarłych z Hospicjum w minionym roku, a o g.15.00 Msza Święta. Zapraszamy wszystkich związanych z Hospicjum.
 3. W przyszłą niedzielę nasza Biblioteka Powiatowa będzie świętować stulecie swego istnienia. Z tej okazji na Mszy św. o godz. 11:30 modlić się będziemy za byłych i obecnych pracowników i przyjaciół biblioteki. Zapraszamy serdecznie.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii dzień seminaryjny. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.
 5. Ksiądz Rektor WSD w Kielcach zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych na rzecz naszego Kieleckiego Seminarium, które stanowią dużą pomoc w jego funkcjonowaniu. Prosimy o pomoc Sołtysów. Dary możemy składać w jednym z wyznaczonych garaży do 19 listopada.
 6. Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ organizuje wyjazd na dzień skupienia do par. św. Mikołaja w Solcu-Zdroju, 25.11.2023 wyjazd o g.8.00 powrót ok 17.00. Zapisy w kancelarii lub w  zakrystii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 8. Możemy zamawiać jeszcze wypominki. Prosimy także, aby wszelkie pomyłki w wypominkach  zgłaszać na bieżąco do księży.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy rolniczych i misyjnych.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Elżbieta Kaczka, l. 76, Miechów                                                   
+ Jadwiga Krzyżek, l. 71, Miechów