Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 14.11.2021r.

 1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć dobrowolne ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w Libanie.
 2. W poniedziałek o g.19.00 zapraszamy na Mszę Św. dla mężczyzn.
 3. We wtorek o g.18.00 będzie sprawowana Msza Święta z okazji pierwszej wizyty Króla Władysława Jagiełły w Miechowie, która miała miejsce 16 listopada 1393r. oraz Króla Kazimierza Wielkiego, który nawiedził Miechów 24 listopada 1367r.
 4. W środę o g.19.00 będzie sprawowana Msza Św. na zakończenie Seminarium Odnowy Wiary. Kolejne spotkania będą odbywały się w każdy poniedziałek o g.19.00
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na migrantów.
 7. Możemy zamawiać jeszcze wypominki. Prosimy także, aby wszelkie pomyłki w wypominkach  zgłaszać na bieżąco do księży.
 8. Ksiądz Rektor WSD w Kielcach zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych na rzecz naszego Kieleckiego Seminarium. Dary możemy składać w jednym z wyznaczonych garaży do 20 listopada.
 9. W dniach 4-14 lipca planujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. Program pielgrzymki na stronie parafialnej. Więcej informacji u ks. Bartosza.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w głównym wejściu bazyliki oraz w zakrystii kalendarzy misyjnych jako cegiełkę na misje.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia