Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła (15.11.2020)

 1. Obchodzimy dzisiaj IV Światowy Dzień Ubogich. (Orędzie Papieża Franciszka z okazji IV ŚDU) Włączamy się w ogólnopolską inicjatywę pn. Tytka Charytatywna, zaproponowaną przez Caritas Polska. Jej głównym celem jest przygotowanie torby wypełnionej produktami spożywczymi oraz artykułami chemii gospodarczej. Takie torby będzie można odebrać w przyszłą niedzielę.
 2. Spotkanie Domowego Kościoła w poniedziałek o g.18.00. Więcej informacji na parafialnym fb.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 4. W sobotę Akcja Katolicka zaprasza na g.12.00 pod Kopiec Kościuszki, gdzie nastąpi poświęcenie nowego Krzyża, a następnie o g.12.30 na Mszę św. w Bazylice.
 5. W przyszłą niedzielę 22 listopada obchodzimy wspomnienie Świętej Cecylii, patronki  śpiewu i muzyki kościelnej. Podczas Mszy Świętej o g.10.00 będziemy  się  modlić w intencji wszystkich grup śpiewaczych i instrumentalnych istniejących przy naszej Bazylice. (Profil FB Chóru)
 6. Możemy jeszcze zamawiać wypominki. Prosimy także, aby wszelkie pomyłki w wypominkach  zgłaszać na bieżąco do księży.
 7. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie informuje, że od 20 października został uruchomiony program, którego celem jest zapewnienie usługi Seniorom w wieku 70 l. i więcej, którzy w epidemii pozostają w domach. Usługa polega na dostarczeniu zakupów podstawowej potrzeby. Aby skorzystać z w/w wsparcia wystarczy kontakt z infolinią o numerze 22 505 11 11 lub z miejscowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
 8. Ksiądz Rektor WSD w Kielcach zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych na rzecz naszego Kieleckiego Seminarium, które stanowią dużą pomoc w jego funkcjonowaniu. Prosimy o pomoc Sołtysów. Dary możemy składać do 21 listopada w jednym z wyznaczonych garaży.
 9. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 28zł.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.