Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

 1. Dziś przeżywamy w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Gościmy w naszej parafii ks. Rektora dr Adama Perza oraz alumnów. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium. Dziękujemy również za ofiarowane zboże. Modlitwą otaczamy nasze Seminarium, prosząc o nowe i święte powołania z naszej parafii.
 2. Wspólnota Marana-Tha zaprasza na adorację z modlitwą uwielbienia we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. W środę 22 listopada obchodzimy wspomnienie Świętej Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Podczas Mszy Świętej o g.18.00 będziemy  się  modlić w intencji organistów, chóru parafialnego, scholi i ludzi wielbiących Boga śpiewem i muzyką w naszej Bazylice.
 4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w najbliższy piątek – 24.11 do Bazyliki o godz. 19:00.
 5. W sobotę w parafii św. Wojciecha w Kielcach 8 ministrantów z naszej parafii przyjmie błogosławieństwo do funkcji akolity. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00 – 10 kandydatów zostanie włączonych do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Otoczmy tych młodych ludzi naszą modlitwą.
 6. Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ organizuje wyjazd na dzień skupienia do par. św. Mikołaja w Solcu-Zdroju, w sobotę 25.11, wyjazd o godz. 8.00 powrót około 17.00. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 7. W sobotę, 25 listopada po wieczornej Mszy św. w Bazylice spotkanie dla rodziców kandydatów do sakramentu Bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i chrzestnych na katechezę chrzcielną w domu parafialnym o godz. 19:00.
 9. Od następnej niedzieli będziemy mogli nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W następną niedzielę będziemy mogli również złożyć dobrowolne ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii.
 10. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Chrystusa Króla zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11:30 w koronach królewskich, aby przypomnieć i podkreślić, że jesteśmy wszyscy dziećmi wielkiego Króla.
 11. Możemy zamawiać jeszcze wypominki. Prosimy także, aby wszelkie pomyłki
  w  wypominkach  zgłaszać na bieżąco do księży.
 12. Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich mężczyzn na modlitewne spotkanie 27 listopada. Informacje na plakatach.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+Henryk Kwiecień, l. 77, Miechów