Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

SPOWIEDŹ I LITURGIA W WIELKIM TYGODZNIU

Spowiedź w Bazylice w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę w czasie każdej Mszy Świętej, po południu od g.17.00

Natomiast w Wielki Czwartek i  Piątek od g.6.30 do 12.30

W Sobotę od g.6.30 do 13.30

W Wielki Czwartek o g.18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu Pan Jezus ustanowił sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to I czwartek miesiąca i dzień kapłański. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu
w ciemnicy do g. 00.00

W Wielki Piątek początek adoracji o g.6.30. O g.15.00 Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia. O g.16.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku pod przewodnictwem bpa Mariana Florczyka rozpocznie się o g.17.00.  Adoracja przy Grobie do g.00.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Straż Pożarną z naszej Parafii prosimy, aby czuwała tradycyjnie przy Grobie Pańskim. Jest to również I piątek miesiąca. Odprawiający I piątki Komunię Świętą mogą przyjąć tylko w czasie liturgii o g.17.00. Ofiary w tym dniu składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej według prośby kard. Kazimierza Nycza i członków Zakonu Grobu Bożego w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od g.6.00 do 22.00. W tym dniu błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny. Godziny błogosławienia 
w Bazylice od g.8.00 do 13.00; co pół godziny. Na czas poświęcenia pokarmów będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, wjazd od ul. Warszawskiej, a wyjazd na plac Tadeusza Kościuszki. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o g.20.00.

W Niedzielę Zmartwychwstania uroczysta Msza Święta z procesją rezurekcyjną przez Rynek o g.6.00. Zapraszamy całą asystę procesyjną. Pozostałe Msze Święte bez zmian. W drugim dniu Świąt, w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O g.13.00 Msza Święta chrzcielna.