Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Udana zbiórka żywności w Miechowie

XIX Zbiórka Żywności Caritas trwała dwa dni, odbyła się w piątek i sobotę 03-04.12.2021 br., wolontariusze zbierali żywność w placówkach sieci Biedronka, Lidl, Delikatesy Centrum.

W koszach Caritas znalazły się: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze dla najmłodszych, a także środki czystości.  Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w postaci paczek.

W tym trudnym dla wszystkich roku związanym z występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2, mamy wyjątkową okazję do dzielenia się dobrem. Ten trudny czas został nam dany, byśmy siebie sprawdzili i zadali sobie pytanie: czy umiem dać komuś cząstkę siebie? Widząc, jak wiele osób odpowiada na apele Caritas Polska, nie mieliśmy wątpliwości, że i tym razem społeczeństwo włączy się w zbiórkę żywności.

Składamy serdeczne podziękowania każdemu, kto zaangażował się w przeprowadzenie XIX Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!”. To dzięki ludziom dobrej woli możemy pomagać. Szczególne podziękowania należą się naszym wolontariuszom oraz kierownikom sklepów, w których udało się po raz kolejny przeprowadzić zbiórkę.

W akcji Tak Pomagam brali udział wolontariusze z Miechowskich szkół:

– Liceum Ogólnokształcące
– Zespół szkół nr 2 Miechów
-Szkoła Podstawowa nr 2
-Szkoła Podstawowa Jaksice
-Szkoła Podstawowa Pstroszyce
– Szkoła Podstawowa Pojałowice