Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

WIELKI POST 2022

W najbliższą środę, popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Bazylice w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o  :  6.30,   8.30,   11.30,  16.30  i 18.00.  W tym dniu kancelaria parafialna czynna tylko wieczorem.

    • Przypominamy, że w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły co do jakości od pokarmów mięsnych i co do ilości, raz do syta i dwa razy lekko. 
    • Jak zawsze w każdy piątek, a w sposób szczególny  w okresie Wielkiego Postu  zapraszamy o g.17.00 i 18.45 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W czasie Wielkiego Postu również w każdą niedzielę po Mszy św. o g.13.00 będzie odprawiana droga krzyżowa. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie sprawowane w każdą niedzielę Postu o g.17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich  Żali  i Drogi  Krzyżowej  można uzyskać  odpust  zupełny  pod  zwykłymi  warunkami. 
    • W  Wielkim  Poście  składamy  do   specjalnej  skarbony, znajdującej się przy bocznym ołtarzu – jałmużnę  postną, która  będzie  przeznaczona  na  pomoc dla biednych.