Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024 r.

  1. Środą popielcową rozpoczęliśmy okres  Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w każdy piątek o g.17.00 i 18.45 oraz w niedzielę po Mszy Świętej o g.13.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Postu o g.17.30. Kazania pasyjne wygłosi ks. Wojciech, temat: „Boski Testament-Siedem ostatnich Słów Chrystusa z krzyża”.
  2. Zapraszamy na spotkanie z o. Bernardem Maria Alterem byłym opatem klasztoru na Syjonie w Jerozolimie oraz promocję książki s. Pauli Malczewskiej – Benedyktynki, nawróconej Żydówki, ocalałej z łomżyńskiego getta – Racheli Drążek. Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 17:30 w domu parafialnym. Książkę można nabyć w zakrystii u s. Darii w cenie 90 zł.
  3. W czwartek 22 lutego w naszej Bazylice odbędzie się uroczystość związana z 26 r. powstania Kolegiackiej Kapituły Miechowskiej. Uroczystość rozpocznie się o g.11.00. wprowadzeniem nowych kanoników do Kapituły, Drogą Krzyżową i wydarzeniami towarzyszącymi. Natomiast o g.12.00 pod przewodnictwem bpa Andrzeja Kalety będzie odprawiona Msza Święta. Chętnych zapraszamy do udziału w uroczystości.
  4. Wojownicy Maryi zapraszają w piątek 23 lutego od 20:30 do 2:00 na „Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski”. Szczegóły na plakacie.
  5. Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu to Dzień Solidarności, Postu i Modlitwy za Dzieło Misyjne „Ad Gentes”. Ofiary, które będziemy mogli za tydzień złożyć do puszek,  przeznaczone będą dla polskich misjonarek i misjonarzy. Za tydzień w Niedzielę o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  6. Parafia Charsznica organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową (42 km). Msza św. i wyjście 15 marca o godz. 20:00.
  7. Wychodząc z Bazyliki możemy zabrać ulotki z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rehabilitację katechety Andrzeja Szarka, który cały czas walczy o powrót do zdrowia.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 
+Zuzanna Schab, l. 88, Miechów
+Stanisław Czekaj, l.91, Miechów
+Maria Sławińska, l. 83, Miechów