Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Najświętszej Trójcy – 12.06.2022r.

  1. Jutro o g.19.00 Msza Święta fatimska, różaniec i procesja na południowym dziedzińcu.
  2. W poniedziałek w Domu Kultury będzie miało miejsce spotkanie dla wszystkich zainteresowanych w sprawie wymiany kotłów grzewczych. Więcej informacji na plakatach.
  3. Próba sypania kwiatów w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą: o g.7.00; 8.30; 10.00 z procesją eucharystyczną; po procesji kolejna Msza Święta (około g.12.00) i ostatnia Msza Święta o g.18.00; W związku z uroczystością Bożego Ciała, zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną w stałych miejscach jak przed pandemią. Prosimy, aby na Uroczystość Bożego Ciała wszystkie domy naszej Parafii były udekorowane emblematami religijnymi. Jest to bowiem dzień w którym publicznie wyznajemy naszą wiarę. Do  udziału w  procesji  eucharystycznej zapraszamy wszystkich: całą asystę procesyjną – do niesienia baldachimu, sztandarów, chorągwi, feretronów. Zapraszamy Bożogrobców; strażaków, harcerzy, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów. Od piątku przez całą oktawę po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna i Msza Święta o g.18.00.
  5. W sobotę jest organizowany wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Straży Honorowej do Częstochowy. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wyjazd o g.7.00
  6. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, uczniów i rodziców na Mszę Świętą z okazji zakończenia roku szkolnego na g.10.00 młodzież, na g.11.30 dzieci. Podczas Mszy Świętej o 11.30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Świętej.
  7. Wspólnota miechowskiego Hospicjum zaprasza w przyszłą niedzielę na podsumowanie akcji „Pola Nadziei”. Wydarzenie rozpocznie się „żonkilowym marszem” spod Hospicjum o g.15.30, by o 16.00 rozpocząć festyn w Parku Miejskim w Miechowie.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  10. W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maria Karaś l. 88 – Kraków
+ Stanisław Kucharski l. 92 – Katowice
+ Adam Studziński l. 69 – Rzeżuśnia