Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022r.

 1. Dziś o g.17.30 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia. O g.19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w domu parafialnym.
 2. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć dobrowolne ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia, które będą przeznaczone na Caritas dla zaadoptowania mieszkań dla imigrantów z Ukrainy.
 3. W poniedziałek 25 kwietnia podczas Mszy Świętej o g.18.00 będzie poświęcenie ziemniaków z racji obchodzonego święta św. Marka, ewangelisty. Na tę Mszę Świętą zapraszamy producentów ziemniaków z Biskupic i wszystkich rolników. Natomiast wspólnota „Marana tha” zaprasza na spotkanie modlitewne po wieczornej Mszy Świętej.
 4. We wtorek w Kościele obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Uroczystość przeniesiona z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu od 9.00 Parafialny Zespół Caritas przy ul. Jagiellońskiej 19 będzie wydawał drugą turę paczek dla ubogich osób z naszej parafii.
 5. W środę o g.11.00 w Bazylice będziemy obchodzić jubileusz 25–lecia Caritas  pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać parafialny odpust Pustego Grobu. W parafii będziemy gościć księdza arcybiskupa Lwowa arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, który będzie głosił Słowo Boże oraz odprawi sumę o g.13.00. Ofiary, które złożymy na tace będą przeznaczone na pomoc dla doświadczonych wojną ludności Ukrainy.
 7. W następną niedzielę po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w Bazylice codziennie o g.17.30. Zachęcamy także, aby gromadzić się przy kapliczkach i tradycyjnie śpiewać litanię i pieśni do Matki Bożej.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Łukasz Mańko l. 30 – Miechów

+ Julianna Szarek l. 102 – Miechów

+ Michalina Bujak l. 89 – Miechów