Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021r.

1. Przestrzegamy reżimu sanitarnego. Zachowujemy dystans, dezynfekcję i maseczki!!!
2. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W poniedziałek i wtorek program jest identyczny. Msze święte z nauką ogólną o g. 7.00, 8.30, 11.30, 16.30 i 18.00. Zwracamy się z prośbą, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. Ten czas pozostawmy dla tych, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie będą mogli wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
Program rekolekcji na drzwiach wejściowych, w gablocie i na stronie internetowej parafii. Będzie także transmisja rekolekcji on-line.
3. Od jutra do przyszłej niedzieli możemy składać do kosza przy skośnym ołtarzu artykuły żywnościowe dla biednych rodzin. Bardzo prosimy, aby były to artykuły hermetycznie zamknięte.
4. W czwartek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W tym dniu możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Będzie to można uczynić w Bazylice po Mszach Św. o g.7.00 i 18.00.
5. W sobotę 27 marca o g.19.00 zapraszamy na adorację, którą poprowadzi młodzież wraz z zespołem Owoc uKorzenia.
6. W najbliższą Niedzielę Palmową obchodzić będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświecenie palm podczas każdej Mszy Świętej. O g.13.00 będziemy modlić się za zm. + kard. Carlo Furno Wielkiego Mistrza Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie z przypadającej 25r. nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Miechowa. W tym dniu Siostry Benedyktynki wraz z młodzieżą będą rozprowadzać palmy z żywych gałązek.
7. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
8. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na pomoc dzieciom z biednych rodzin.
9. Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych będziemy pragnęli udać się z posługą sakramentalną do chorych w Wielkim Tygodniu. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
10. Na cmentarzu trwają prace przy remoncie alejki. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności.
11. W związku z informacją podaną w programie informacyjnym pt.: „Fakty”, wyemitowanym 16 marca 2021r. o g.19.00 na kanale TVN, oświadczamy, że informacja ta wprowadza w błąd i godzi w dobre imię parafii rzymskokatolickiej pw. Grobu Bożego w Miechowie,
gdyż duchowny, o którym mowa w tym reportażu nigdy nie posługiwał w parafii miechowskiej, jak również nie jest i nie był związany w żaden sposób z parafią!
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.