Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła 04.02.2024 r.

 1. Dziś w domu parafialnym spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8:30. Parafialna intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na miesiąc luty: o potrzebne łaski dla osób chorych i cierpiących z naszej parafii.
 2. W Niedzielę 11 lutego w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w Bazylice o g.13.00 będzie sprawowana Msza Święta przez ks. bpa Andrzeja Kaletę w intencji chorych, niepełnosprawnych, cierpiących, starszych i samotnych. Podczas Mszy Świętej będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych, na zakończenie liturgii każdy otrzyma indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 3. W poniedziałek we wspomnienie św. Agaty podczas Mszy Świętych poświęcenie soli i chleba.
 4. Wszystkim, którzy zmagają się z problemem alkoholowym przypominamy, że w domu parafialnym o g.18.00 w każdy wtorek odbywają się spotkania grupy AA, a w środę grupy Al-Anon dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.
 5. W I środę miesiąca poranna msza św. tylko o godz. 6:30. Zapraszamy tego dnia na Eucharystię wszystkich czcicieli św. Józefa.
 6. Wyjazd „Apostolatu Margaretka” do Imbramowic w piątek o godz. 19:00. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 7. W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Chorych Rycerze Kolumba zapraszają na film „Matka Teresa – nie ma większej miłości”. Przepiękne dzieło o tej, która całe swoje życie poświęciła służbie chorym, umierającym, zepchniętym na margines współczesnego świata. Seans w Kinie Gryf w Miechowie 10 i 11 lutego o godz. 14:00. Wstęp bezpłatny.
 8. Nasze Miechowskie Hospicjum zaprasza do udziału w IX Charytatywnym Balu, z którego dochód wesprze tę placówkę. Wydarzenie odbędzie się 10 lutego. Szczegóły na plakatach w gablotach.
 9. Serdecznie zapraszamy młode, utalentowane osoby na spotkanie Scholi Młodzieżowej w sobotę o godz. 16:00.
 10. Od pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, 18 Lutego, rozpocznie się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Serdecznie zapraszamy tych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński na spotkania w cztery kolejne Niedziele Wielkiego Postu o godz. 19:00 do domu parafialnego.
 11. W przedsionku bazyliki są wyłożone ulotki z prośbą o przekazanie 1,5 procenta na leczenie pana Andrzeja Szarka – byłego katechety.
 12. Zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej. Pragniemy serdecznie podziękować za to, że mogliśmy nawiedzić domy parafian, którzy chcieli otrzymać Boże błogosławieństwo. Dziękujemy za czas wspólnej modlitwy i rozmów dotyczących życia parafii i rodzin. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na bieżące utrzymanie Bazyliki, dzięki nim mamy godne warunki do modlitwy oraz do przeżyć duchowych i kulturalnych. Hojne ofiary sprawiają, że możliwe są remonty i nowe inwestycje zarówno na cmentarzu parafialnym jak i w Bazylice. Dziękujemy również ministrantom, którzy towarzyszyli kapłanom w czasie kolędy.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Józef Jawień         l.90 Miechów
+ Tadeusz Czekaj   l.58 Kalina Mała
+ Maria Górecka    l.99 Miechów
+ Janusz Szoławski l.59 Poradów