Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 06.02.2022r.

 1. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie wspólnoty „Marana Tha”.
 2. We wtorek 8 lutego zapraszamy młodzież do domu parafialnego na g.19.00 na spotkanie. Każdy z nas potrzebuje wspólnoty, dlatego warto przyjść, aby dowiedzieć się więcej o Bogu, poznać nowych ludzi i zachęcić młodzież do włączenia się w życie naszej parafii.
 3. W każdy wtorek w domu parafialnym o g.18.00 odbywają się spotkania grupy AA, natomiast w każdą środę o g.18.00 spotkania grupy „Al Anon”, na które są zaproszeni wszyscy, którzy mają wśród bliskich kogoś z problemem alkoholowym i potrzebują wsparcia. Zapraszamy.
 4. W piątek 11 lutego w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w Bazylice o g.11.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji chorych, niepełnosprawnych, cierpiących, samotnych. Podczas Mszy Świętej osoby chore będą mogły przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych, a na zakończenie każdy otrzyma błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 5. Hospicjum zachęca do włączenia się w akcję „Duchowej Adopcji Pacjentów miechowskiego Hospicjum”. Szczegóły w gablocie i na stronie placówki.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
 7. W następną niedzielę będziemy gościć kleryków naszego kieleckiego Seminarium, którzy po Mszach Świętych będą rozprowadzać misyjne różańce, z których dochód będzie przeznaczony na wakacyjną praktykę misyjną na Jamajce.
 8. Wychodząc z Bazyliki możemy zabrać ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku na rehabilitację katechety Andrzeja Szarka, który uczył dzieci i młodzież w Falniowie i w Miechowie.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w głównym wyjściu Bazyliki.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jerzy Sepielak l. 68 – Miechów

+ Andrzej Chmielewski l. 72 – Miechów