Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024 r.

  1. Dziś o g.13.00 będzie sprawowana Msza Święta przez ks. bpa Andrzeja Kaletę w intencji chorych, niepełnosprawnych, cierpiących, starszych i samotnych. Podczas Mszy Świętej będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych, na zakończenie liturgii każdy otrzyma indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Bazylice w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o  :  6.30, 8.30, 11.30, 16.30 i 18.00. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły: co do jakości – od pokarmów mięsnych i co do ilości – raz do syta i dwa razy lekko. W tym świętym czasie zapraszamy szczególnie na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o g.17.00 i 18.45 a w niedzielę po Mszy Świętej o g.13.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie sprawowane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g.17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich  Żali i Drogi  Krzyżowej  można uzyskać  odpust  zupełny  pod  zwykłymi  warunkami. W Wielkim  Poście  składamy  do   specjalnej  skarbony, znajdującej się przy bocznym ołtarzu – jałmużnę  postną, która  będzie  przeznaczona  na  pomoc dla biednych. W środę popielcową kancelaria parafialna czynna tylko wieczorem.
  3. Zgodnie z komunikatem naszego bpa kieleckiego Jana Piotrowskiego w Środę Popielcową do puszek będzie można złożyć jałmużnę na wsparcie walczącej Ukrainy oraz na pomoc mieszkańcom „strefy Gazy” w Ziemi Świętej.
  4. Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich w środę po wieczornej Mszy św. na różaniec, a potem mężczyzn na spotkanie do domu parafialnego.
  5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  6. W sobotę 17 lutego w kościele świętej Barbary na cmentarzu o g.12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji poległych w 1863 roku, w 161 rocznicę Bitwy Miechowskiej. Po Mszy Świętej złożenie kwiatów.
  7. Od pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, 18 lutego, rozpoczną się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie. Serdecznie zapraszamy o godz. 19:00 do domu parafialnego.
  8. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Miechowie od lat zajmuje się edukacją i rehabilitacją dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami. Od 15 lutego rozpoczyna się akcja darmowego rozliczania PIT-ów w budynku PSONI przy ul. Sienkiewicza 24 w ramach której można bezpłatnie rozliczyć PIT i przekazać 1,5% i dołożyć własną cegiełkę na działalność Stowarzyszenia.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 
+ Marianna Kozak l. 86, Miechów
+ Marek Antoni Wawer l. 73, Miechów
+ Leszek Włodarczyk l.72, Biskupice
+ Sylwester Janus l.82, Miechów
+ Ryszard Idzik, l. 71, Bukowska Wola
+ Małgorzata Renshaw l.66 Birkenhead, Anglia