Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022r.

 1. Dziś o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie wspólnoty „Marana Tha”.
 3. We wtorek 1 marca, będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości Patriotycznych „GRYF” zaprasza na Mszę św. o g.17.00 w kościele św. Barbary na cmentarzu w intencji naszej Ojczyzny oraz za wszystkich Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy Świętej nastąpi poświęcenie pamiątkowej tablicy.
 4. W najbliższą środę, popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Bazylice w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o  :  6.30,   8.30,   11.30,  16.30  i 18.00.  W tym dniu kancelaria parafialna czynna tylko wieczorem.
  • Przypominamy, że w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły co do jakości od pokarmów mięsnych i co do ilości, raz do syta i dwa razy lekko. 
  • Jak zawsze w każdy piątek, a w sposób szczególny  w okresie Wielkiego Postu  zapraszamy o g.17.00 i 18.45 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W czasie Wielkiego Postu również w każdą niedzielę po Mszy św. o g.13.00 będzie odprawiana droga krzyżowa. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie sprawowane w każdą niedzielę Postu o g.17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich  Żali  i Drogi  Krzyżowej  można uzyskać  odpust  zupełny  pod  zwykłymi  warunkami. 
  • W  Wielkim  Poście  składamy  do   specjalnej  skarbony, znajdującej się przy bocznym ołtarzu – jałmużnę  postną, która  będzie  przeznaczona  na  pomoc dla biednych. 
 5. W środę o g.19.00 w domu parafialnym ostatnie spotkanie synodalne.
 6. W odpowiedzi na apel biskupa Jana Piotrowskiego środa popielcowa jest dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z narodem ukraińskim w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę. Ponad to wychodząc z Bazyliki możemy złożyć dobrowolną ofiarę do puszek uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca i będzie sprawowana jedna Msza Św. rano, koncelebrowana o g.6.30 połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Po wieczornych Mszach Św. również adoracja. W I piątek spowiedź rano od g.6.30 i po południu od 17.00. W sobotę od g. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 8. W następną niedzielę po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
 9. W przyszłą niedzielę przy wyjściach z Bazyliki Hospicjum Miechowskie będzie prowadziło kwestę w ramach akcji „Pola Nadziei”. Zachęcamy do wsparcia.
 10. We wtorek 15 marca o g.11.00 będzie sprawowana Msza Św. na cmentarzu w kościele św. Barbary w 79r. mordu na rodzinie Baranków i czterech Żydów.
 11. W miniony poniedziałek w wieku 87l. zmarł tata ks. Proboszcza. Ks. Proboszczowi i Jego rodzinie składamy wyrazy serdecznego współczucia. Ks. Proboszcz dziękuje za modlitwę, obecność na pogrzebie i zamówione Msze Święte.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w głównym wyjściu Bazyliki.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 14. W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisław Stercuła l. 63 – Miechów

+ Krystyna Szwaja l. 64 – Zagorzyce

+ Marianna Pieczara l. 87 – Miechów

+ Krzysztof Kisiel l. 60 – Miechów