Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie – 29.05.2022r.

 1. Dziś po Mszach Świętych młodzież naszej parafii rozprowadza kremówki z Wadowic. Zachęcamy do wsparcia grupy młodzieżowej. Natomiast wieczorem o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 2. kapelan Stanisław Latosiński wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci zaprasza we wtorek 31 maja o g.18.00 na Mszę św. do kaplicy szpitalnej z racji święta Nawiedzenia NMP.
 3. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa czerwcowe, które będą sprawowane codziennie o g.17.30. W tym dniu przypada Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy Bożych darów, aby wzrastały w mądrości i miłości swoich najbliższych.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach będzie tylko jedna Msza Święta rano o g.6.30 połączona z adoracją. Po wieczornych Mszach Świętych również adoracje Najświętszego Sakramentu. W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g.6.30 i po południu od g.17.00. W I sobotę od g.9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalna do chorych.
 5. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy Świętej o g.10.00 będziemy modlić się za ks. Konrada z racji imienin. Natomiast o g.13.00 będzie Msza Święta z okazji Wojewódzkiego Święta Ludowego.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć do puszek dobrowolne ofiary na diecezjalny fundusz remontowo-budowlany, który wspiera małe parafie naszej diecezji, których nie stać na większe a konieczne remonty.
 7. W następną niedzielę o g.19.00 odbędzie się koncert muzyki sakralnej pt. „Laudamus Te” w wykonaniu Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie pod dyrekcją Alicji Gaweł-Kramarz. Serdecznie zapraszamy.
 8. 18 czerwca jest organizowany wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej z kwotą 35zł.
 9. 25 maja br. odbyła się majówka przy krzyżu na Kopcu Kościuszki. Po nabożeństwie poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lcie niepodległości ufundowaną z inicjatywy Akcji Katolickiej oraz z ofiar miechowskich parafian.
 10. KRUS w Miechowie zachęca rolników do skorzystania z nieodpłatnej rehabilitacji leczniczej. Pobyt na turnusie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i w placówce KRUS w Miechowie.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bogusław Górak l. 79 – Biskupice
+ Helena Uchto l. 87 – Miechów
+ Bolesław Dela l. 83 – Miechów