Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022r.

  1. Dziś o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  2. Z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego składamy Bogu dziękczynienie oraz dyrekcjom, nauczycielom, katechetom, dzieciom i młodzieży. Jednocześnie życzymy udanego czasu wakacji.
  3. W środę obchodzimy uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św.: 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Ofiary w tym dniu składane na tacę będą przeznaczone na Stolicę Apostolską tzw. Świętopietrze.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W tych dniach będzie tylko jedna Msza Święta rano o g.6.30 połączona z adoracją. Wieczorem również adoracja. W I piątek spowiedź rano od g.6.30 i po południu od g.17.00. W I sobotę od g.9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, natomiast wieczorna Msza Święta w tym dniu będzie o g.19.00
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.8.30 w domu parafialnym spotkanie Kół Żywego Różańca.
  6. Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem: „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa”. Chcemy wyruszyć w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy będą odbywały się przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej pielgrzymki kieleckiej i potrwają od 26 czerwca do 24 lipca.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Franciszek Dela l. 85 – Zagorzyce
+ Leszek Jarczyk l. 76 – Miechów
+ Marta Wilk l. 62 – Miechów
+ Adam Czekaj l. 73 – Kraków
+ Kazimiera Florkiewicz l.82 – Miechów
+ Jerzy Kuchna l. 66 – Poradów