Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła – 09.07.2023r.

 1. W poniedziałek 10 lipca o g.7.30 wyjazd do Częstochowy i Gidel.

 2. Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości „Gryf” w Miechowie i Muzeum Ziemi Miechowskiej zaprasza we wtorek 11 lipca na Mszę Świętą o g.18.00 w 80r. „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu, za wszystkich pomordowanych przez Ukraińców Polaków na Kresach Wschodnich, żołnierzy Armii Krajowej i sił samoobrony, którzy polegli w obronie ludności cywilnej, a także w int. naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej przejście pod pomnik Orła Białego i złożenie kwiatów.

 3. W czwartek zapraszamy na 19.00 na Mszę Świętą o MB Fatimskiej, następnie różaniec i procesja fatimska.

 4. W sobotę 15 lipca będziemy obchodzić odpust parafialny na pamiątkę poświęcenia Kościoła w Miechowie i zdobycia Jerozolimy. Msze Święte w tym dniu o g.6.30, 8.30, 10.00, 12.30 Godzinki o Grobie Bożym, o 13.00 suma odpustowa, która odprawi abp Wacław Depo, o g.16.00 na cmentarzu i ostatnia Msza Święta o g.18.00. Zapraszamy mieszkańców, Damy i Kawalerów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie i wszystkich wiernych parafian. Program sympozjum znajduje się na plakatach w gablotach.

 5. W dniu odpustu parafialnego zgodnie z tradycją Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków przez cały dzień będzie kwestować na placu przed Bazyliką. Kwesta odbędzie się na rzecz ratowania zabytkowych pomników i grobowców. Po Mszy Świętej o g.16.00 na cmentarzu zostaną poświęcone  kolejne dwa odrestaurowane pomniki. Zacnych Gości i Parafian prosimy o wsparcie tej cennej inicjatywy.

 6. Burmistrz Gminy i Miasta Miechów oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zapraszają w przyszłą niedzielę na 8 Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, które rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 11.30 .W modlitwie wezmą udział zespoły z: Meksyku, Kenii, Kolumbii, Korei, Włoch, Hiszpanii oraz Zespół Pieśni i Tańca „Miechowiacy”. Po Mszy Świętej korowód z zespołami przejdzie do amfiteatru gdzie rozpoczną się uroczystości.

 7. Komenda Hufca ZHP w Miechowie zaprasza na letni wypoczynek w Niedzicy w terminie 17 – 27.08. Szczegółowy plan wyjazdu i informacje o zapisach znajdują się na plakacie w gablocie.

 8. 3 lipca br., nieznani sprawcy dokonali zniszczenia jednej z kamiennych stacji Drogi Krzyżowej, umiejscowionej w centrum Kielc. Na stacji Drogi Krzyżowej umieszczone zostały satanistyczne symbole, a sama figura Chrystusa pomalowana została czerwoną farbą. Z ubolewaniem patrzymy na akt wandalizmu, który dokonał się w ostatnich dniach. Jako ludzie wierzący doznajemy dziś obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zażenowania i poczucia naruszenia godności. Niemniej jednak prosimy Boga, by okazał miłosierdzie sprawcom tego czynu. Biskup Kielecki zwraca się do wszystkich Diecezjan o dar modlitwy, by nigdy nie dochodziło do takich sytuacji i prosi, aby przed Najświętszym Sakramentem odśpiewać suplikacje. Niech Męka Jezusa Chrystusa i dar Jego Miłosierdzia, wysłużony na krzyżu stanie się udziałem wszystkich mieszkańców naszej diecezji.

 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Marek Słota l. 57 – Strzeżów I

+ Stefan Stachowicz l. 84 – Miechów