Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022r.

 1. Dziś w domu parafialnym o g.19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 2. We wtorek o godz. 13.00 Rycerze Kolumba wyjeżdżają na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Loretańskiej w Piotrkowicach.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze Święte poranne w tych dniach tylko o g.6.30. W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od godz.6.30 i po południu od godz.17.00. Po Mszach Świętych adoracja.
 4. W czwartek o godz.16.30 wyjazd na nocne czuwanie dekanatu miechowskiego w Częstochowie. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 35zł.
 5. W sobotę obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu od godz.9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 6. W sobotę o godz. 9.30 , w DPS na ul. Warszawskiej będzie odprawiona Msza św. z racji odpustu Przemienienia Pańskiego.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
 8. W piątek 5 sierpnia Eucharystią w Wiślicy rozpocznie się 41. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy wyruszą na szlak 6 sierpnia. Zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu ewangelizacyjnym także osoby z naszej parafii, zarówno pielgrzymujących od lat, jak i osoby, które po raz pierwszy chciałyby się wybrać na Pielgrzymkę. Do 4 sierpnia trwają zapisy internetowe. Jednak w najbliższą środę, 3 sierpnia, po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 w domu parafialnym będzie spotkanie z ks. Przewodnikiem grupy miechowskiej, podczas którego będzie można się zapisać w formie tradycyjnej. 
 9. W czasie trwania Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę w dniach 6-13 sierpnia będziemy gromadzić się w Bazylice o godz.20.30 na modlitwie Różańcowej i Apelu Jasnogórskim na znak jedności duchowej z pielgrzymami.
 10. W niedziele 7 sierpnia o godz. 13.50 na Rynku naszego miasta przywitamy uczestników Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Krystyna Krzywda l. 78 – Strzeżów I