Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła(06.09.2020)

 1. Dziś po Mszy św. o g.8.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 2. Dziś rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński o g.19.00 w domu parafialnym.
 3. We wtorek obchodzimy święto Narodzenia NMP. Po Mszach świętych poświęcenie ziarna do siewu.
 4. W środę przypada 7r. śm. Ks. Proboszcza Jerzego Gredki. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o g. 18.00.
 5. Również w środę Chór parafialny ogłasza nabór. Przesłuchania odbędą się w środę o g.19.00 w salce na plebanii.
 6. W sobotę i niedzielę 12 i 13 września odbędą się VI Miechowskie Dni Jerozolimy. W sobotę o g.15.00 Msza św. na rozpoczęcie przy Grobie Pańskim którą odprawi bp Ordynariusz Jan Piotrowski. W tym dniu przybędzie piesza pielgrzymka KSM i Ruchu Czystych Serc diecezji kieleckiej. Pielgrzymka wyruszy o g.11.00 z Antolki. Zachęcamy młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału. Po Mszy św. wysłuchamy koncertu w wykonaniu artystów Filharmonii Krakowskiej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o g. 18.00. W niedzielę Msze św. o g.7.00, 8.30, 10.00, 12.30, 16.30 i 18.00. O g.9.30 w domu parafialnym odbędzie się konferencja z referatami o. prof. Stanisława Narcyza Klimasa o autentyczności Bożego Grobu w Jerozolimie oraz Paula Badde, autora książki „Boskie Oblicze” o chuście z Manopello. O g.11.00 w Bazylice wysłuchamy koncertu muzyki chrześcijańskiej w języku aramejskim małżeństwa chrześcijan z Betlejem Sylwii Yousefa Hazboun. O g.12.00 nastąpi otwarcie i poświęcenie ekspozycji poświęconej Chuście z Manopello z wprowadzeniem, które wygłosi p. dr  Grzegorz Słupski – fundator ekspozycji. Następnie Msza św. o g.12.30, której będzie przewodniczył bp Jan Piotrowski Ordynariusz naszej diecezji. Od kilkunastu lat w sąsiedztwie Grobu Bożego oddawaliśmy cześć Całunowi Turyńskiemu, który jest świadkiem męki i śmierci Pana Jezusa. Od najbliższej niedzieli to miejsce wzbogaca się o Chustę, która przypomina tajemnicę śmierci, ale też zmartwychwstania Jezusa. Na Całunie widzimy twarz umęczonego, zmarłego człowieka. Chusta z Manopello przedstawia nam człowieka żywego, uśmiechniętego. Badania naukowe pokazały, że obydwa obrazy uczynione nie ręką ludzką przedstawiają tę samą Twarz. To doświadczenie przeżycia niezwykłej tajemnicy stanie się naszym udziałem, gdy pójdziemy do kaplicy Świętego Oblicza. Zobaczymy bowiem nałożony obraz z Całunu Turyńskiego i Chusty z Manopello, który daje trzeci obraz Jezusa zmartwychwstającego.
 7. Składamy serdeczne podziękowanie p. Grzegorzowi Słupskiemu w Gdańska, którego pragnieniem było wybudowanie tej ekspozycji w naszej świątyni; za pomysł, realizację i sfinansowanie tego dzieła.
 8. W przyszłą niedzielę o g. 19.00 zapraszamy na Mszę św. o MB Fatimskiej.
 9. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby nie dokarmiać ptaków wokół bazyliki. Jak wszyscy widzimy wiąże się to z licznymi problemami higienicznymi i estetycznymi, nawet
  w samym wejściu do bazyliki.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.