Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 24.10.2021r.

  1. Dziś o g.19.00 Chór naszej Bazyliki zaprasza na koncert pieśni maryjnych.
  2. W środę o g.19.00 w Bazylice kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.
  3. W następną niedzielę o g.15.00 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych parafian  i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.
  4. W przyszłą niedzielę w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy na Noc Świętych, czyli czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych, które rozpocznie się o g.19.00. adoracją Najświętszego Sakramentu,  modlitwą za przyczyną świętych i błogosławionych i zakończenie procesją na cmentarz.
  5. Za tydzień w niedzielę o g.19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w domu parafialnym.
  6. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą niedzielną Mszą Świętą, jak również jednorazowe, możemy zamawiać u księży               w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii Bazyliki.
  7. Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków informuje, że tradycyjna kwesta z okazji Wszystkich Świętych odbędzie się na cmentarzu parafialnym w dniach: 31 października i 1 listopada w g. od 7.00 do 17.30. Ofiarę będzie można złożyć do skarbon umieszczonych przy wejściach na cmentarz. W czasie trwania kwesty przy puszkach będzie asysta członków Stowarzyszenia. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej akcji. Za każdy ofiarny gest dziękujemy.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w głównym wejściu bazyliki oraz kalendarzy rolniczych i misyjnych w zakrystii.  
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia,