Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła(25.10.2020)

 1. Przed kościołem można wesprzeć dobrowolną ofiarą p. Lidię z par. Książ Mały, która zbiera środki na operację nowotworu kręgosłupa.
 2. Biskup kielecki Jan Piotrowski udzielił dyspensy osobom będącym na kwarantannie, osobom starszych, chorym, osobom opiekującym się małymi dziećmi czy osobami chorymi, oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Jednocześnie przypomina wszystkim korzystającym z dyspensy o godnym uczestniczeniu w Mszy Świętej za pomocą transmisji w środkach masowego przekazu.
 3. Zapraszamy Panie w każdym wieku na Mszę Świętą dla kobiet, która będzie sprawowana 29 października o g.19.00 w Bazylice. Więcej informacji na Facebook’u naszej parafii.
 4. W sobotę 31 października, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy na Noc Świętych, czyli czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych, które rozpocznie się o g.19.00 adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą za przyczyną świętych i błogosławionych.
 5. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą niedzielną Mszą Świętą, jak również jednorazowe możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki.
 6. W związku z zarządzeniami państwowymi i Biskupa kieleckiego porządek Mszy Świętych 1 i 2 listopada będzie następujący:

  1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych będą sprawowane w Bazylice o g.7.00, 8.30, 10.00, 14.00 i 18.00; na cmentarzu: o g.11.00 za zmarłych parafian – bez procesji, o g. 15.30 koronka i wypominki jednorazowe oraz Msza Święta o g.16.00.
  2 listopada w dniu Wspomnienia Wiernych Zmarłych Msze Święte w Bazylice: o g.6.30, 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00; na cmentarzu: 15.30 koronka i wypominki jednorazowe oraz Msza Święta o g.16.00.

  W oktawie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej na cmentarzu o g.16.00 poprzedzonej o g.15.30 modlitwą za zmarłych w wypominkach jednorazowych.

 7. Na specjalną prośbę Papieża Franciszka Penitencjaria Apostolska przedłużyła możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych na czas całego miesiąca. Wierni, którzy w listopadzie będą w stanie łaski uświęcającej, będą uczestniczyć w Eucharystii, pobożnie  nawiedzą cmentarz i pomodlą  się  za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych  cierpiących  w  czyśćcu odpust  zupełny.
 8. Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków informuje, że tradycyjna kwesta z okazji Wszystkich Świętych odbędzie się na cmentarzu parafialnym w dniach 31 października i 1 listopada w g. od. 8.00 do 16.30. W związku z pandemią kwesta będzie miała ograniczoną formę. Ofiarę będzie można złożyć do skarbon umieszczonych przy wejściach na cmentarz. W czasie trwania kwesty przy puszkach będzie asysta naszych członków. Mimo trudnej sytuacji prosimy o wsparcie na dalsze renowacje zabytkowych i historycznych zabytków. Za każdy ofiarny gest dziękujemy.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.