Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia/Kolęda – 31.12.2023

 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Uroczyście odnawiamy przyrzeczenia małżeńskie, błogosławimy dzieci i modlimy się o pokój i błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin.
 2. W Niedzielę 7 stycznia w przedsionku Bazyliki Rycerze Kolumba przeprowadzą zbiórkę na pomoc dla dzieci z ubogich i rozbitych rodzin z naszej parafii. Jednym z głównych celów działalności Rycerzy Kolumba jest miłosierdzie. Pierwszą inicjatywą jaka została przeprowadzona w naszej parafii było przekazanie 30 kurtek dla dzieci. Akcja polegała na tym, że Rycerze z własnych środków przekazali 40 zł za sztukę, natomiast resztę kwoty otrzymali na ten cel od Rady Najwyższej. Składający ofiarę na cele charytatywne otrzymają kalendarz Rycerzy Kolumba.
 3. W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach rano tylko o godz. 6:30. W środę zapraszamy na modlitwę i czuwanie czcicieli św. Józefa, w I czwartek na wieczorną adorację w intencji powołań i za kapłanów, a w I piątek wraz ze Arcybractwem Straży Honorowej NSPJ na adorację wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź w I piątek rano od godz. 6:30 a wieczorem od godz. 17:00.
 4. W I czwartek miesiąca Wojownicy Maryi zapraszają na godzinę świętą od 23.00 do 24.00. Informacje na plakatach.
 5. W I sobotę miesiąca obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę, podczas których będzie  poświęcenie  kadzidła  i  W  głównym przedsionku  Bazyliki będzie można  nabyć  kadzidło  i  kredę.  Dochód  z  tej  sprzedaży  będzie  przeznaczony  na cele charytatywne Caritas Parafialnej. Jest to dzień modlitw w intencji misji, dlatego ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na misje. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań. W tym dniu nasza Parafia, Urząd Miasta i Gminy, Centrum Kultury i Sportu oraz Akcja Katolicka w Miechowie – zapraszamy na Miechowski Orszak Trzech Króli. Wymarsz rozpocznie się  o g.12.00  z trzech miejsc miasta: 1-szy z parkingu  przy Szkole Podstawowej nr 2, 2-gi z parkingu  przy krytej pływalni oraz 3-ci z parkingu  przy Gminnym Ośrodku Zdrowia. Przy śpiewie kolęd, w towarzystwie Mędrców i przy akompaniamencie orkiestr udamy się na Rynek by o g.12.30 rozpocząć wspólne kolędowanie przy żywej szopce na dziedzińcu Bazyliki. Następnie wszyscy udamy się do Bazyliki by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej o g.13.00. Prosimy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci, aby każdy przygotował sobie koronę w której kroczyć będzie w uroczystym Orszaku.
 6. Burmistrz Gminy i Miasta Miechów oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zapraszają 6 stycznia o godz. 16:00 do Domu Kultury na Noworoczny Koncert Kolędz udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Miechowiacy” oraz Zespołu Pieśni i Tańca ,,Pienińskie Wichry” z Krościenka nad Dunajcem. Wstęp bezpłatny.
 7. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim naszym parafianom i ludziom dobrej woli, nauczycielom i uczniom szkół gminy Miechów, którzy wsparli przygotowanie paczek dla ubogich.
 8. Spotkanie Opłatkowe dla członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę na plebanii o godz. 14:00.
 9. Parafialna intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na miesiąc styczeń: o powrót do praktyk religijnych dla wiernych naszej parafii.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy diecezjalnych i misyjnych
  w zakrystii.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+Wiesława Zalewska, l. 75, Miechów
+Lesław Budzyń, l. 64, Uniejów
Kolęda w tym tygodniu:
 02 stycznia
9:00
Poradów – 2 ks.
Od 15:30
Ul. Wesoła – 3 ks.
Os. Parkowe bl. nr 4 – 1ks.
03 stycznia
9:00
Siedliska – 1 ks.
Podmiejska Wola – 1ks.
Od. 10:15
Strzeżów Zapustka – 1 ks.
Od 15:30
Ul. Drzymały – 2 ks.
Ul. Jagiellońska od rynku i blok 11 i 13 – 1 ks.
04 stycznia
Od 15:30
Os. Kolejowe – 3 ks.
Kolejowa i Krótka – 1 ks.
Kraszewskiego – 1 ks.
Os. Parkowe bl. nr 5 – 1 ks.