Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (05.01.2020)

 1. Dziś w domu parafialnym o g. 14.00 spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca.
 2. Również dziś po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „owoc uKORZENIA”, w skład którego wchodzą byli członkowie młodzieżowej scholii parafialnej.
  Zachęcamy do posłuchania LINK
 3. Jutro obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę, podczas których będzie  poświęcenie kadzidła i  kredy. W  głównym przedsionku  Bazyliki będzie można nabyć kadzidło  i  kredę.  Dochód  z  tej  sprzedaży  będzie  przeznaczony  na cele charytatywne Caritas Parafialnej. Jest to dzień modlitw w intencji misji, dlatego jutrzejsze ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań K+M+B 2020r.
 4. Jutro 6 stycznia zapraszamy na Miechowski Orszak Trzech Króli. Wymarsz rozpocznie się o g.12.00  z trzech miejsc miasta:
  1-szy z parkingu  przy Szkole Podstawowej nr 2,
  2-gi z parkingu  przy krytej pływalni
  3-ci z parkingu  przy Gminnym Ośrodku Zdrowia.
  Przy śpiewie kolęd, w towarzystwie Mędrców i przy akompaniamencie orkiestr udamy się na Rynek by o godz. 12.30 rozpocząć wspólne kolędowanie. Następnie wszyscy udamy się do Bazyliki by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej o g. 13.00, która będzie sprawowana w intencji ks. Dawida z racji imienin. Prosimy wszystkich parafian, by każdy uczestnik przygotował sobie koronę w której kroczyć będzie w uroczystym Orszaku.
 5. CKiS zaprasza jutro na g. 16.30 na wspólne kolędowanie z zespołem „Mała Armia Janosika”.
  Zachęcamy do posłuchania LINK
 6. W najbliższą niedzielę w liturgii będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy na odnowienie przyrzeczeń na g. 11.30
 7. Są jeszcze wolne miejsca na diecezjalną pielgrzymkę do Fatimy. Informacje na stronie diecezji kieleckiej.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz płyt z kolędami w wykonaniu naszego chóru.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.