Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

 1. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Podczas Adwentu będzie sprawowana Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty,  codziennie rano o g.6.00 i po południu o g.18.00. Zapraszamy wszystkich a w sposób szczególny dzieci z lampionami na g.18.00.

 2. Dziś o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 3. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć dobrowolne ofiary do skarbon na świąteczne paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.

 4. W poniedziałek na g.19.00 do domu parafialnego ks. Karol zaprasza chętnych na spotkanie dyskusyjne w sprawach wiary.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze Święte poranne w tych dniach tylko o g.6.00. W I piątek spowiedź rano od g.6.00 i po południu od 17.00., Po wieczornych Mszach Świętych adoracja.

 6. W sobotę od g. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

 7. W niedzielę 4 grudnia w liturgii będziemy wspominać św. Barbarę patronkę cmentarnego kościoła i dobrej śmierci. Msza Święta odpustowa będzie sprawowana w poniedziałek 5 grudnia o g.16.00, podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Parafian i zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. O g.15.30 modlitwa różańcowa w intencji zmarłych w kończącym się roku 2022.

 8. Przy głównym wyjściu z Bazyliki możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 9. Również od dzisiejszej niedzieli możemy zabrać poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny przy głównym wyjściu z Bazyliki u Sióstr Benedyktynek. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na utrzymanie pana Organisty oraz na działalność misyjną Sióstr Benedyktynek Misjonarek.

 10. W przyszłą II Niedzielę Adwentu po raz kolejny, przeżywany będzie w całej Polsce „Dzień Solidarności z   Kościołem   na  Wschodzie”. Zatem będziemy mieli okazję, aby w tym dniu ofiarować dar modlitwy i  finansowy do skarbon na pomoc Kościoła na Wschodzie. Caritas organizuje akcję: „Rodzina Rodzinie na Ukrainie”. Szczegółowe informacje w gablocie

 11. W następną niedzielę po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.

 12. Rektor WSD w Kielcach dziękuje wszystkim, którzy złożyli płody rolne i organizowali ich zbiórkę na kieleckie Seminarium.

 13. W Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie 5 grudnia będzie organizowane szkolenie dla rolników w zakresie stosowania środków ochrony roślin. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia

 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Bogusław Tyrkalski l.81 – Miechów
  + Daniel Stano l.79 – Miechów
  + Zofia Łucarz l.91 – Kupienin