Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna – 11.04.2021r.

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Polsce 77 Tydzień Miłosierdzia. Dobrowolne ofiary złożone do puszek zostaną przekazane do Kieleckiej Caritas na cele miłosierdzia.
2. Kierownik Parafialnego Zespołu Caritas w Miechowie, pani Urszula, składa podziękowanie wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom w organizacji paczek żywnościowych na Święta Wielkanocne, których było 150 i zostały rozdzielone osobom biednym oraz rodzinom wielodzietnym. Za każdy gest miłosierdzia serdeczne Bóg zapłać.
3. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać parafialny odpust Pustego Grobu. Sumę odpustową odprawi nasz rodak ks. dr Jerzy Bielecki. Słowo Boże przez całą niedzielę będzie głosił ks. Michał Cichoń – prefekt Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie i wykładowcą języka greckiego w Wyższym Seminarium w Częstochowie. (ks. Michał był rekolekcjonistą adwentowym w 2020r.). Będzie to zarazem promocja książki „Żywoty Świętych z Zakonu Bożogrobców” napisanej przez ks. Floriana Bujdeckiego w 1743r. Ks. Michał jest tłumaczem tej książki z języka łacińskiego. Dzieło ks.
Bujdeckiego przedstawia świętych czczonych w zakonie Bożogrobców, także w Miechowie. Książka jest trzecim tomem biblioteki miechowskiej.
W związku z tym, że przygotowujemy się do remontu elewacji Bazyliki, każdy kto złoży ofiarę na ten cel otrzyma książkę jako cegiełkę.
5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.