Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. W modlitwie prosimy Boga za powołanych do służby głoszenia Ewangelii i sprawowania sakramentów oraz wszystkich, którzy na drodze rad ewangelicznych dają świadectwo o Zmartwychwstałym Panu. Prosimy również o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
2. Dzisiaj na mszy o godz. 18.00 z racji św. Marka będziemy się modlić o dobre urodzaje, zostaną poświęcone ziemniaki. Zapraszamy rolników.
3. W piątek 30 kwietnia w rocznicę kanonizacji św. Faustyny przedstawiciele parafii udadzą się do Sanktuarium w Łagiewnikach, aby przyjąć relikwie św. Siostry. Wyjazd delegacji o godz. 8.00. Msza św. z przekazaniem relikwii o godz. 11.00. Uroczyste wprowadzenie Relikwii będzie na mszy o godz. 18.00 poprzedzone modlitewnym czuwaniem od godz. 17.30.
4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej przez nabożeństwa majowe, w czasie których modlimy się słowami Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe będą w naszej bazylice o godz. 17.30, natomiast w niedzielę po mszy o godz. 18.00.
5. Z racji przeżywanego Roku św. Józefa od 1 maja w naszej diecezji rozpocznie się peregrynacja obrazu św. Józefa. W tym dniu przedstawiciele dekanatów otrzymają w Kielcach, w kościele św. Józefa obraz, który będzie nawiedzał każdą parafię przez tydzień. Uroczyste wprowadzenie obrazu będzie o godz. 17.00. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. Program na następne dni zostanie podany w przyszłą niedzielę.
6. Prasę katolicką można nabyć w zakrystii. Zachęcamy do lektury. Są jeszcze do nabycia książki „Żywoty Świętych” ks. Bujdeckiego oraz I i II tom Biblioteki miechowskiej dotyczące historii i duchowości Zakonu Bożogrobców. Książki stanowią „cegiełkę” na remont elewacji naszej Bazyliki.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.