Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021r.

1. Przeżywamy dzisiaj odpust Pustego Grobu. Sumę odpustową odprawi nasz rodak ks. dr Jerzy Bielecki. Słowo Boże przez całą niedzielę głosi ks. Michał Cichoń – prefekt Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Ks. Michał, nasz kaznodzieja, przetłumaczył z języka łacińskiego książkę ks. Floriana Bujdeckiego pt. „Żywoty Świętych z Zakonu Bożogrobców”. Została wydana jako tom trzeci Biblioteki Miechowskiej. Książka nie będzie sprzedawana, natomiast każdy kto złoży ofiarę na remont elewacji Bazyliki otrzyma książkę jako cegiełkę przy głównym wyjściu z Bazyliki.
2. Informujemy, że dzisiaj o g.15.00 będzie Msza Święta ślubna.
3. W poniedziałek 19 kwietnia o g.18.45 zapraszamy do Bazyliki na Mszę Świętą wszystkie osoby, które mają zamiar wstąpić w związek małżeński, są w bezpośrednim przygotowaniu do tego sakramentu lub są w kryzysie małżeńskim.
4. W czwartek i w piątek podczas Mszy Świętej o g.18.00 będzie poświecenie i rozdanie książeczek dzieciom komunijnym. W czwartek zapraszamy SP nr 1, w piątek SP nr 2 i Bukowską Wolę. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami w Bazylice.
5. W piątek w Kościele obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. O g. 18.00 modlimy się za diakona Wojciecha w dniu jego imienin.
6. W przyszłą niedzielę 25 kwietnia podczas Mszy Świętej o g.18.00 będzie poświęcenie ziemniaków z racji obchodzonego święta św. Marka, ewangelisty. Na tę Mszę Świętą zapraszamy rolników.
7. Z radością zawiadamiamy, że nasza Parafia otrzymała relikwie św. Siostry Faustyny, które delegacja parafii odbierze z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 30 kwietnia o g. 11.00.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.