Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – 05.04.2021r.

1. Przestrzegamy reżimu sanitarnego. Zachowujemy dystans, dezynfekcję i maseczki!!! Maseczki można zabierać z przedsionka Kościoła.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. W sposób szczególny dziękujemy Kapłanom za posługę w konfesjonale, ks. Hubertowi i Grzegorzowi Madejowi za zrobienie Ciemnicy,
s. Darii, kwiaciarkom, panu Organiście, pani Alicji i Chórowi parafialnemu, asyście procesyjnej i ministrantom. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, którą sprawujemy codziennie przed wieczorną Mszą Świętą.
4. W sobotę Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości Patriotycznych „Gryf” zaprasza na Mszę Świętą o g.18.00 podczas której będziemy modlić się w 81r. pomordowanych w Katyniu i w 11r. katastrofy smoleńskiej. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów pod krzyżem misyjnym.
5. 10 kwietnia przypada 25r. nadania naszemu Kościołowi tytułu Bazyliki Mniejszej.
6. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek naszą Caritas Diecezjalną z racji obchodzonego w kościele 77 tygodnia miłosierdzia. Caritas prowadzi hospicja dla chorych, domy opieki dla starszych, schroniska dla bezdomnych, świetlice dla dzieci i wiele różnych dzieł na rzecz ubogich. Składamy również podziękowanie za złożone ofiary na rzecz potrzebujących z racji rozprowadzanych baranków wielkanocnych.
7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.