Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2020)

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą niedzielną Mszą Świętą, jak również jednorazowe możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej  lub  w zakrystii Bazyliki.
 2. W związku z zarządzeniami państwowymi i Biskupa kieleckiego Msze Święte dzisiaj 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych będą wszystkie sprawowane w Bazylice o g.7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 14.00 15.30 koronka i wypominki jednorazowe oraz  o 16.00 i 18.00.    
 3. W Poniedziałek 2 listopada w dniu Wspomnienia Wiernych Zmarłych Msze Święte w Bazylice: o g.6.30, 7.00, 10.00, 12.00, 15.30 koronka i wypominki jednorazowe oraz o 16.00 i 18.00.
 4. Na specjalną prośbę Papieża Franciszka Penitencjaria Apostolska przedłużyła możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych na czas całego miesiąca. Wierni, którzy w listopadzie będą w stanie łaski uświęcającej, będą uczestniczyć w Eucharystii, pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą  się  za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych  cierpiących  w  czyśćcu odpust  zupełny. W oktawie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej W BAZYLICE o g. 16.00 poprzedzonej o g.15.30 modlitwą za zmarłych w wypominkach jednorazowych.
 5. Zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy w ramach Akcji „Różaniec do Granic Nieba”. W naszej parafia rozpoczniemy wspólną modlitwę dziś po wieczornej mszy świętej, podobnie będziemy czynić w kolejnych dniach oktawy. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 6. Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków informuje, że w związku z zamknięciem cmentarzy, kwesta, która odbywała się zawsze w Uroczystość Wszystkich Świętych zostanie przeprowadzona w innym terminie.
 7. We wtorek obchodzimy 24r. ogłoszenia miechowskiej świątyni Bazyliką.
 8. W środę o godz 18.00 będziemy modlić się w intencji księży Huberta i Karola z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Apostolstwa „Złota Róża” o powołania. W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g.6.30 i po południu od g.17.00. Po Mszy św. Adoracja. W I sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja pierwszosobotnia.
 10. W czwartek 5 listopada Apostolstwo Dobrej Śmierci z ks. kapelanem Stanisławem Latosińskim zaprasza na Mszę św. do kaplicy szpitalnej na g.11.00 za zm. Członków Apostolstwa.
 11. W piątek przypada 2 r. śm. Ks. Proboszcza Mirosława Kaczmarczyka. Zapraszamy na Mszę św. o g. 7.00 i 15.00.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc Kościołowi w Republice Środkowoafrykańskiej.
 13. Informujemy, że decyzją Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – Św. Jan Paweł II został ustanowiony patronem Województwa Małopolskiego.
 14. W gablocie znajdują się informacje dotyczące powszechnego spisu rolnego.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.