Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła(08.11.2020)

  1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc Kościołowi w Republice Środkowoafrykańskiej.
  2. W środę obchodzimy 102  rocznicę odzyskania przez  Polskę  Niepodległości.  Niech ta modlitwa będzie naszym dziękczynieniem składanym Bogu i ludziom za dar wolności i  niepodległości. Postarajmy się, aby wyrazić nasz patriotyzm, że  jesteśmy  Polakami i  kochamy  naszą  Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę o g. 11.30
  3. W środę 11 listopada kancelaria parafialna nieczynna.
  4. Możemy zamawiać wypominki u księży w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy także, aby  wszelkie pomyłki w wypominkach  zgłaszać na bieżąco do księży.
  5. Przypominamy o możliwości łączności na modlitwie i Mszy świętej za pomocą transmisji Online na naszej stronie internetowej, Kanale YouTube, w TV Net-Bis i od niedawna dostępnej również w lokalnej TV internetowej Telwisat.
  6. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie informuje, że od 20 października został uruchomiony program, którego celem jest zapewnienie usługi Seniorom w wieku 70 l. i więcej, którzy w epidemii pozostają w domach. Usługa polega na dostarczeniu zakupów podstawowej potrzeby. Aby skorzystać z w/w wsparcia wystarczy kontakt z infolinią o numerze 22 505 11 11 lub z miejscowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
  7. Ksiądz Rektor WSD w Kielcach zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych na rzecz naszego Kieleckiego Seminarium, które stanowią dużą pomoc w jego funkcjonowaniu. Prosimy o pomoc Sołtysów. Dary możemy składać w jednym z wyznaczonych garaży do 21 listopada.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.