Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – WNIEBOWZIĘCIE NMP – 15.08.2021r.

  1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii przedstawicieli Fundacji InCanto z Krakowa, której misją jest promocja najlepszej muzyki sakralnej. Po Mszy Świętej można odwiedzić stoisko w głównym przedsionku Bazyliki. Zachęcamy do zakupu płyty pt. „Pocieszycielka Strapionych”, której kompozytorem jest nasz organista – pan Mariusz Kramarz. Można również nabyć inne płyty, książki itp. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na realizację kolejnych wydawnictw z muzyką pana Mariusza.
  2. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
  3. W piątek 20 sierpnia w godzinach popołudniowych będziemy gościć pielgrzymów z diecezji tarnowskiej zmierzających na Jasną Górę. O g.20.30 zapraszamy na Apel, natomiast w sobotę o g.7.30 będzie sprawowana Msza Święta w Bazylice.
  4. W sobotę o g.19.00 w Bazylice odbędzie się Letni Jurajski Festiwal Muzyczny. W programie muzyka organowa z towarzyszeniem wiolonczeli. Zapraszamy.
  5. Dyrektor CKiS i Burmistrz Gminy i Miasta Miechów zapraszają na Miechowski Festiwal Folkloru i Małopolski Festiwal Smaku, który rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice o g.11.30, a następnie o g.13.00 na Rynku.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Antoniego Sokołowskiego, który będzie głosił Słowo Boże. Po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę na misje.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.