Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła – 10.07.2022r.

  1. Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości „Gryf” w Miechowie zaprasza w poniedziałek 11 lipca na Mszę Świętą o g.18.00 w 79r. ludobójstwa na Wołyniu, za wszystkich pomordowanych przez Ukraińców Polaków na Kresach Wschodnich, żołnierzy Armii Krajowej i sił samoobrony, którzy polegli w obronie ludności cywilnej, a także w int. naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej przejście pod pomnik Orła Białego i złożenie kwiatów.
  2. W środę z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie Mszy Świętej o g.18.00. Zapraszamy o 19.00 na Mszę Świętą o MB Fatimskiej, następnie różaniec i procesja fatimska. Zabierzmy ze sobą świece.
  3. W piątek 15 lipca będziemy obchodzić odpust parafialny na pamiątkę poświęcenia Kościoła w Miechowie i zdobycia Jerozolimy. Msze Święte w tym dniu o g.6.30, 8.30, 12.30 Godzinki o Grobie Chrystusowym, 13.00 – Msza Święta połączona z Jubileuszem 50 lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Prałata Marka Podymy oraz ks. prof. Teofila Siudego wykładowcę w WSD w Częstochowie, o godz. 16.00 na cmentarzu i ostatnia Msza Święta o g.18.00. Zapraszamy mieszkańców, Damy i Kawalerów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie i wszystkich wiernych parafian.
  4. W piątek w dniu odpustu parafialnego zgodnie z tradycją Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków przez cały dzień będzie kwestować na placu przed Bazyliką. Kwesta odbędzie się na rzecz ratowania zabytkowych pomników i grobowców. O g.16.00 na cmentarzu będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Po Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie trzech odrestaurowanych pomników.  Zacnych Gości i Parafian prosimy o wsparcie tej cennej inicjatywy.
  5. Muzeum Ziemi Miechowskiej wraz z Klubem Pogoń przygotowują wystawę poświęcona stuleciu piłki nożnej w Miechowie. Poszukiwane są pamiątki na wystawę. Wszystko, czym Państwo chcielibyście się podzielić prosimy przynosić do Muzeum w Domu Generała od poniedziałku do piątku do godz. 15.00.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.