Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2022r.

 1. Dziś o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 2. W środę 31 sierpnia w Bazylice o g.19.00 ostatnie spotkanie z rodzicami uczniów klas 8, którzy mają przyjąć sakrament bierzmowania w październiku bieżącego roku.
 3. W czwartek obchodzimy 83r. wybuchu II-giej wojny światowej. Pamiętajmy  w modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny.
 4. W czwartek 1 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i W związku z tym w najbliższą niedzielę, 4 września zapraszamy na Mszę Świętą poszczególne  szkoły, wraz z rodzicami, dyrektorami szkół, nauczycielami, katechetami – młodzież o g.10.00 i dzieci o g.11.30. Przez cały rok szkolny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i młodzież szkół średnich  zapraszamy w każdą niedzielę  na Mszę Świętą o g.10.00; natomiast dzieci komunijne i ze wszystkich klas szkół podstawowych oraz przedszkoli o g.11.30. Za tydzień podczas Mszy św. o g.11.30 dzieciom kl. „0”, pierwszych i chętnym poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień duchowej i intelektualnej formacji  w nowym roku.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze Święte poranne tylko o g.6.30 połączone z adoracją. W I piątek zapraszamy do spowiedzi, szczególnie dzieci i młodzież na rozpoczęcie roku szkolnego, rano od g.6.00 i wieczorem od g.17.00. Po wieczornych Mszach Świętych również adoracja.
 6. W I sobotę miesiąca od g.9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
 8. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 4 września w przyszłą niedzielę w Domu Parafialnym o g.19.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 9. Decyzją Księdza Biskupa ks. Andrzej Józefowski został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii Św. Stanisława w Mniowie, ks. Konrad Kaleta do parafii Św. Władysława w Szydłowie. . Dziękujemy za czteroletnią posługę w naszej parafii. Bóg zapłać. Do naszej parafii Ksiądz Biskup skierował ks. Ireneusza Kamińskiego, który trzy lata pracował w parafii Św. Stanisława w Tumlinie. Módlmy się o Błogosławieństwo Boże w posłudze kapłańskiej.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Ryszard Gibek l.83 – Kalina Lisiniec
  + Bernard Żurek l.62 – Miechów