Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła(27.09.2020)

 1. Po Mszach św. możemy złożyć dobrowolne ofiary do puszek na migrantów
 2. Dziś o g.19.00 w domu parafialnym zakończenie Kursu Przedmałżeńskiego i Katechezy chrzcielne.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej około g.18.40 w Bazylice spotkanie z rodzicami dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii świętej.
 4. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do kaplicy szpitalnej we wtorek na g. 18.00 dla uczczenia św. Michała Archanioła, który jest Patronem Apostolstwa.
 1. W środę na g.17.00 zapraszamy do Bazyliki na spotkanie kandydatów na ministrantów.
 2. Również w środę o g.19.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy pragną zgłębiać Słowo Boże.
 3. W czwartek 1 października rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Przez cały miesiąc październik nabożeństwo będzie sprawowane codziennie o g.17.15, w każdy piątek o g.17.30, po drodze krzyżowej, która będzie o g.17.00 i w każdą niedzielę o g.17.30. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcajmy się wzajemnie, aby
  w tym nabożeństwie uczestniczyć całymi rodzinami.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja o powołania, którą poprowadzi Apostolstwo Złota Róża. W I piątek spowiedź rano od g.6.30 i wieczorem od g.17.00. Po Mszy św. adoracja. W I sobotę po wieczornej Mszy św. adoracja pierwszo sobotnia.
 5. Zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami do Bazyliki na g. 19.00 w środę, 30 września.
 6. Pielgrzymka KŻR do Piekoszowa została odwołana. Osoby zapisane proszę o zgłoszenie się do kancelarii. Zachęcamy do łączności duchowej i zapraszamy w sobotę na g.11.15 do Bazyliki na modlitwę różańcową wszystkie KŻR i chętnych. W przyszłą niedzielę 4 października nie ma rano spotkania KŻR, gdyż poprowadzą one nabożeństwo różańcowe wraz z procesją eucharystyczną do pięciu stacji bezpośrednio po Mszy św. o 16.30.
 7. Młodzież która ma talent muzyczny i chciałaby grać i śpiewać w scholii młodzieżowej prosimy zgłaszać się do ks. Konrada.
 8. W przyszłą niedzielę do puszek będzie można złożyć ofiarę na Stolicę Apostolską tzw. Świętopietrze, które zostało przeniesione z 29 czerwca, kiedy czcimy Ap. Piotra i Pawła.
 9. Dyrekcja SP nr 1 i LO w Miechowie zapraszają na rodzinny bieg charytatywny
  4 października w g.10.00-12.00. Bieg odbędzie się na dystansie 10 km, z którego dochód przeznaczony będzie na potrzeby Hospicjum w Miechowie. Więcej informacji na fb „Miechowski Bieg Niepodległości” oraz „Społeczność SP nr 1”
 10. Dawid zaprasza uczestników Mszy męskiej oraz chętnych panów z naszej parafii na „Męski Różaniec” w przyszłą niedzielę o g.18.00 w Kielcach. Wyjazd spod Bazyliki przy głównej bramie o g.16.30. Zaprasza także na rekolekcje dla mężczyzn, które odbędą się w dniach 23-25 października w Rabce Zdroju. Zapisy w kancelarii lub zakrystii z wpłatą 200zł.
 11. Pragniemy poinformować, że zaciągnięty kredyt na remont dziedzińca południowego został spłacony. Dziękujemy za składane ofiary w pierwsze niedziele miesiąca na spłacanie poszczególnych rat kredytu. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom.
 12. W zakrystii można składać podpisy poparcia do projektu ustawy stop LGBT. Do podpisu jest potrzebny nr Pesel.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.