Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła(04.10.2020)

 1. Dziś do puszek można złożyć dobrowolną ofiarę na Stolicę Apostolską tzw. Świętopietrze.
 2. Przez cały miesiąc październik nabożeństwo różańcowe sprawowane jest codziennie o g.17.15, w każdy piątek i niedzielę o g.17.30. Zapraszamy.
 3. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o g.16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wraz z procesją eucharystyczną do pięciu stacji, które poprowadzą Róże Żywego Różańca naszej parafii.
 4. Muzeum Ziemi Miechowskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Madonny Polskie” autorstwa Franciszka Kafla, który odbędzie się 10 października w sobotę o g.16.00 w Domu Generała.
 5. W następną niedzielę nasza  Parafia  włączy się  w  ogólnopolską  fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której  celem  jest wsparcie  i udzielenie  materialnej  pomocy  uzdolnionym  dzieciom i  młodzieży, pochodzącym z biednych  Tego  dnia  przed Bazyliką  będą  kwestować Miechowscy Harcerze zbierając  do  skarbonek  datki  pieniężne na  ten  szczytny cel.
 6. Młodzież która ma talent muzyczny i chciałaby grać i śpiewać w scholii młodzieżowej prosimy zgłaszać się do ks. Konrada.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na rekolekcje dla mężczyzn, które odbędą się w dniach 23-25 października w Rabce Zdroju. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 8. Dawid zaprasza małżonków do udziału w spotkaniach Domowego Kościoła. To wspólnota, która pozwala pracować nad swoją wiarą i wzmacniać więzi z bliskimi. Więcej informacji u ks. Dawida.
 9. Intencje mszalne na 2021 rok będzie można rezerwować od jutra od g.8.00, natomiast w pozostałe dni tygodnia w godzinach urzędowania kancelarii. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedziele zamawiać tylko dwie intencje, pozostałe intencje w tygodniu. Prośbę kierujemy z uwagi na dużą ilość osób, które również chciałyby zamówić intencje mszalne na niedzielę. Prosimy o zrozumienie, ponieważ pewne terminy są zajęte intencjami mszalnymi z racji wydarzeń parafialnych, diecezjalnych i patriotycznych.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.