Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021r.

 1. Dziś nasza Parafia  włącza się  w  ogólnopolską  fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,  której  celem  jest  wsparcie  i udzielenie  materialnej  pomocy  uzdolnionym  dzieciom i młodzieży, pochodzącym z biednych  Przed  Bazyliką kwestują Miechowscy Harcerze zbierając do  skarbonek  datki  pieniężne na  ten  cel.
 2. W ramach festiwalu „Jesień organowa” w naszej Bazylice odbędzie się dzisiaj koncert finałowy o g.19.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dyrekcja SP nr 1 i LO w Miechowie zapraszają dzisiaj na rodzinny bieg charytatywny w g.9.00 – 13.00, z którego dochód przeznaczony będzie na Hospicjum w Miechowie.
 4. We wtorek o g.19.00 w domu parafialnym spotkanie Rycerzy Kolumba
 5. W środę zapraszamy na g.19.00 na Mszę św. o MB Fatimskiej i ostatnie już w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Różaniec w tym dniu dla dzieci o g.17.15, natomiast nowenna do MB Nieustającej Pomocy o g.18.45.
 6. Spotkanie Seminarium Odnowy Wiary odbędzie się w tym tygodniu w czwartek o g.19.00 w Bazylice.
 7. 14 października w czwartek o g.18.30 w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci klas komunijnych.
 8. W sobotę z racji Dnia Papieskiego po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Oratorium wspominające postać Św. Jana Pawła II. Po spotkaniu Akcja Katolicka będzie rozprowadzać kremówki. Zapraszamy.
 9. Małżeństwa, które chciałyby należeć do Kościoła Domowego zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 października o g.19.00 w domu parafialnym.
 10. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne w których będziemy się modlić przed każdą Mszą Świętą możemy zamawiać u księży w kancelarii parafialnej lub w zakrystii z ofiarą jak w zeszłym roku. Możemy także zamawiać wypominki jednorazowe na poszczególne dni oktawy uroczystości Wszystkich Świętych
  z dobrowolną ofiarą. Przy wyjściach z Bazyliki znajdują się kartki na których wpisujemy imiona naszych bliskich zmarłych, przekazując je do księży.
 11. Na naszym cmentarzu został ufundowany grób dla dzieci utraconych. W tym grobie mogą być pochowane dzieci, które zakończyły życie przed przyjściem na świat, w okresie płodowym.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii oraz kalendarzy rolniczych i ściennych.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a w tym tygodniu szczególnie Nauczycielom i pracownikom Oświaty z racji Dnia Edukacji Narodowej.